Novemberben is Gyulai Várszínház
3 perc olvasásA sikeres 51. nyári évad után ismét vannak előadások a Gyulai Várszínház Kossuth utcai Kamaratermében. Októbertől márciusig hetente egy-egy programot szerveznek, neves művészek meghívásával. (lásd: http://euroastra.hu/node/85132)
A sikeres 51. nyári évad után ismét vannak előadások a Gyulai Várszínház Kossuth utcai Kamaratermében. Októbertől márciusig hetente egy-egy programot szerveznek, neves művészek meghívásával. (lásd: http://euroastra.hu/node/85132)
Ismerjék meg a Kamaraterem aktuális novemberi programajánlatát.
November 18-án este fél hétkor képzőművészeti kiállítás nyílik a Kamaragalériában. Pilinszky János költő verskéziratai megihlették Kucsera András képzőművészt, aki egyedi illusztrációkat készített ezekhez. 22 képet tekinthetnek meg az érdeklődők a Pilinszky-sorozatból, de láthatók lesznek más rajzok is a grafikai kiállításon.
Kucsera András Békés megyében, Pusztaottlakán született 1948-ban. Budapesten járt képzőművészeti gimnáziumba és főiskolára. Számos egyéni és csoportos kiállításon vett részt.
November 18-án este hét órától egy sikerdarabot nézhetnek meg a Kamarateremben Ő+Ő címmel. Agnieszka Osiecka lengyel írónő vígjátéka a mai korban játszódik. Két ember, egy férfi és egy nő találkozik a vonaton, és elkezdenek beszélgetni. Elmondják élettörténetüket, két élet bontakozik ki a nézők előtt, a szerelemes egymásra találástól, a családalapításon át, a szomorú végkifejletig, ami a váláshoz vezetett. A szemünk előtt pergő jelenetekben mi, nézők is magunkra ismerünk, és hol szívből, hol kesernyésen nevetünk a figurákon/magunkon. Ki rontotta el, hol és miért? Hát akkor hogyan tovább? Ezekre a kérdésekre keresi a választ az előadás. A darab egyik főszereplője a népszerű színész, Szabó Győző, aki számos filmből, tv műsorból ismerős. A nő szerepében Nagy Erikát láthatják. Ez az előadás nagy sikerrel fut a budapesti Thália Színházban. Remélhetőleg Gyulán is sokak tetszését elnyeri majd.
Egy sikerkönyv bemutatójára kerül sor november 24-én este hét órától a Kamarateremben. Harmadik kiadása lát napvilágot Alexander Loyd és Ben Johnson könyve A Gyógyító Kód, amely egy könnyen megtanulható öngyógyító módszert mutat be mindenkinek, amellyel eredményesen lehet gyógyítani a lelki, testi bajokat. A szerző felfedezett egy olyan egyszerű eljárást, amely kiiktatja azokat a tényezőket, amelyek a legtöbb embert meggátolják abban, hogy meggyógyuljanak. Cserkúthy Balázs könyvkiadó mutatja be a módszert, aki maga is környezettudatosan, egészségesen él, és ad ki olyan könyveket, amelyek az embereknek segítségül lehetnek a civilizációs ártalmak leküzdésében.
November 28-án este hét órakor a Filmklub keretében egy igazi csemegét láthatnak, amely film Magyarországon szinte ismeretlen. Sokan a filmtörténet legfontosabb alkotásának tartják Andrej Tarkovszkij, a legendás orosz rendező Nosztalgia című alkotását, amely 1983-ban készült orosz-olasz koprodukcióban. A gyönyörű képekből álló művészfilm főhőse a költő, aki az észak-olasz tájakon keresi egy zeneszerző nyomát. A film lényege maga az utazás, amely az Életről szól. A Nosztalgia egyfelől elszakadás attól a parttól, ahol otthon éreztük magunkat, másfelől megérkezés a túlsó partra, ahol már csak úgy érhetjük el az egységet, hogy lemondunk a régiről. A régi és az új világ együttléte bennünk a legfájdalmasabb. A gyönyörű filmköltemény három díjat nyert a cannes-i Filmfesztiválon 1983-ban.
Gyulai Várszínház Kamaraterem
Gyula, Kossuth u. 11.
Lantai József