Kipróbálták az egyetemisták a Continental biztonságos technológiáit
Műszaki hallgatók és érdeklődő szakemberek próbálták ki a veszprémi tesztpályán, milyen autóelektronikai berendezésekkel segíti a Continental a biztonságos közlekedést. A TesztFeszt rendezvényén a diákok a HR osztály szervezésében megismerkedtek a hazai Continental gyárak karrierlehetőségeivel is.
Műszaki hallgatók és érdeklődő szakemberek próbálták ki a veszprémi tesztpályán, milyen autóelektronikai berendezésekkel segíti a Continental a biztonságos közlekedést. A TesztFeszt rendezvényén a diákok a HR osztály szervezésében megismerkedtek a hazai Continental gyárak karrierlehetőségeivel is.
A Continental ismét az egyetemistáknak szervezett érdekes programokat. Május 12-én tartotta a Continental TesztFeszt nevű rendezvényét, melyen a vállalat jóvoltából csaknem 50 szakember és 250 számú műszaki egyetemista vett részt az ország különböző felsőoktatási intézményeiből. A jövő mérnökei az egynapos rendezvény keretében ismerkedtek a globális autóipari vállalat hazai termékpalettájával, technológiáival és karrierlehetőségeivel.
A Tesztutazások óriási sikerük mellett „testközelből" bizonyították a Continental fejlesztéseinek hatékonyságát. A vezető tesztpilóta mellett ugyanis minden forduló alkalmával három-három szerencsés szíjazta be magát és próbálta ki a Continental autóelektronikai berendezéseivel felszerelt tesztautókat. Annak érdekében, hogy a diákok a biztonsági rendszerek előnyeit is megtapasztalhassák, a következő körben „kikapcsolták" a csúcstechnológiát képviselő biztonsági Continental rendszereket, így a diákok érezhették a különbséget is.
Az egynapos rendezvény helyszínéül szolgáló tesztpálya 2009 novemberében kezdte meg a működését, hogy a Continental veszprémi gyárának fejlesztőmérnökei eredményesebb kutatás-fejlesztést végezhessenek az elektronikus fék- (ABS) és menetstabilizáló (ESC) rendszerek területén. A tesztpálya nemcsak hazánkban, hanem egész Közép-Európában egyedülállónak számít, és speciális kialakítása révén lehetőséget biztosít a dinamikus egyenes- és ívmeneti, illetve a sávváltásos manőverek végrehajtásához.
A nap során lehetőség volt az Extrém Rutin gyakorlat kipróbálására is, amikor két, egymás tükörképeként kialakított pályán a diákok mérhették össze manőverezési képességeiket egy-egy autóban. De lehetőség volt különböző szabadidős programokra is, a tollastól kezdve egészen a paintball és a kinetikus játékkonzolok kipróbálásáig, illetve olyan műszaki különlegességek megtekintésére, mint a kiállított start-stop rendszerek.
A rendezvényen a résztvevők közelről is megnézhették a Continental budapesti gyára közreműködésével kifejlesztett innovatív technológiát, a start-stop rendszert, amelyért a Társaság elnyerte az ADAC (német autóipari szövetség ) „Gelber Engel" díját az „Innováció és a környezet" kategóriában. A start-stop rendszerrel pl. piros lámpánál a motor automatikusan és környezetkímélő módon leáll és gyorsan újraindítható a Continental új energia-tároló rendszere révén. Ez a nagyteljesítményű elektronikus rendszer lehetővé teszi, hogy a műszerfalon található egységek, például a navigációs rendszerek, akkor is működőképesek legyenek, amikor nagyobb energialöketre van szükség a motor újraindításához.
A rendezvényen a hallgatók és szakemberek azt is megtudhatták, mivel foglalkozik az autóipari multicég Magyarországon, és milyen karrierlehetőségeket kínálnak az ország különböző régióiban működő gyárai.
Németh Krisztina