A valóság parafrázisa
2 perc olvasásHat csatornás hanginstalláció, melyben különböző háttérzajok mellett egy jól ismert mondat parafrázisának elemei bukkannak fel random módra. Felfújható gumicsónak, mely egy „sérülésen" keresztül folyamatosan veszíti a levegőt. Fotók, portrék, videók. Koronczi Endre Tükör című kiállítása a Budapest Galériában.
Hat csatornás hanginstalláció, melyben különböző háttérzajok mellett egy jól ismert mondat parafrázisának elemei bukkannak fel random módra. Felfújható gumicsónak, mely egy „sérülésen" keresztül folyamatosan veszíti a levegőt. Fotók, portrék, videók. Koronczi Endre Tükör című kiállítása a Budapest Galériában.
Koronczi Endre 1968-ban született. A Magyar képzőművészeti Főiskola sokszorosító grafika szakán végzet. Tanárai közül Szabados Árpádot vallja mesterének. Megkapta többek között a Derkovits-ösztöndíjat, a Nemzetközi Művésztelep megosztott díját, a Salgótarjáni Tavaszi Tárlat díját, A Római Magyar Akadémia ösztöndíját. Több művésztelep munkájába vett, illetve vesz részt. Számos egyéni, és csoportos kiállításon szerepelt. Alkotásai megtalálhatók a Magyar Nemzeti Galériában, és a Miskolci Galériában is.
„Koronczi Endre a Budapest Galériában rendezendő Tükör című kiállításával a barátság-képek hosszú sorát fűzi tovább; az emberi kapcsolatok spirituális potenciálját kutatja. A tükör-metafora segítségével e kapcsolatok szellemi természetéről szóló hagyományokat értelmezi újra. A nyugati hagyományban az ilyesfajta viszonyok közege és formálója a közös gondolkodás, beszélgetés, cselekvés. Koronczi -művében- ezt a felfogást provokálja. Vajon a csend- a körbeölelő, a tétlenség, melyről így véljük, ideális a magányos elmélyedés, gondolkodás számára, mennyire alkalmas olyan kapcsolatok kialakítására, amelyeknek épp kialakításuk folyamatában (és eredményeképpen) születnek gondolatok." Tatai Erzsébet
Koronczi Endre kiállítása február 15.-ig látható a Budapest Galéria Szabadsajtó úti termében.
Németh Krisztina