Elsőként az UNION vezet be Magyarországon dinamikus vagyonbiztosítást
4 perc olvasásAz ügyféligények, illetve a technológiai fejlődés hatására évről évre gyorsan nő a lakásbiztosításokkal fedezhető káresemények köre. Az UNION Biztosító elsőként kínál olyan dinamikus vagyonbiztosítási szolgáltatást ügyfeleinek Joker néven, amely minden olyan, az ingatlant és a benne található ingóságot érintő vagyoni kárt megtérít, amelyre az általa kínált lakásbiztosítás nem, de bármely más hazai biztosítótársaság szolgáltatása fedezetet nyújt. Mivel a Joker a káridőpontban, tehát akár évek múlva nyújtott szolgáltatásokra vonatkozik, bőven kiterjed olyan fedezetekre is, amelyekről esetleg ma még elképzelésünk sincsen.
Az ügyféligények, illetve a technológiai fejlődés hatására évről évre gyorsan nő a lakásbiztosításokkal fedezhető káresemények köre. Az UNION Biztosító elsőként kínál olyan dinamikus vagyonbiztosítási szolgáltatást ügyfeleinek Joker néven, amely minden olyan, az ingatlant és a benne található ingóságot érintő vagyoni kárt megtérít, amelyre az általa kínált lakásbiztosítás nem, de bármely más hazai biztosítótársaság szolgáltatása fedezetet nyújt. Mivel a Joker a káridőpontban, tehát akár évek múlva nyújtott szolgáltatásokra vonatkozik, bőven kiterjed olyan fedezetekre is, amelyekről esetleg ma még elképzelésünk sincsen.
A MABISZ adatai szerint ma Magyarországon 16 biztosítónak 85-féle lakásbiztosítási terméke létezik, ezek közül 37-féle szerződés ma is köthető. E szerződések a „kötelező" alapfedezetek (elemi károk, csőtörés, betörés, stb.) mellett számtalan eltérő szolgáltatást nyújtanak, melyeket teljes körűen ma egyetlen ügyfél sem tud áttekinteni.
Tovább nehezítheti az optimális lakásbiztosítás kiválasztását, hogy – az ügyféligények folyamatos változására reagálva – egyre-másra jelennek meg korábban nem ismert fedezetek is. Csak az utóbbi néhány évben – a teljesség igénye nélkül – jelentek meg például az alábbi szolgáltatások egyes lakásbiztosításokban:
- dugulás által okozott károk
- a falazatot és a nyílászárókat ért jégverés
- beázás nyitva hagyott nyílászárón keresztül
- bútorüvegezés
- tűz nélküli füst- és koromszennyeződés
- csőtörés során elfolyt víz
- áramszünet során megromlott mélyhűtött élelmiszer
- személyzet (például bejáró- vagy takarítónő) által okozott kár
- a vásárlás során rejtve maradt épülethiba
- besurranó tolvajlás
„Az új Joker szolgáltatást választók az UNION-tól megkapják azt a nyugalmat, hogy nem kell azon gondolkodniuk, vajon minden ésszerű kockázatra tudtak-e védelmet szerezni. Hiszen elegendő számukra az is, hogy azt bármely más biztosító bevezeti a piacon – mutat rá az új szolgáltatás újszerűségére Almássy Gabriella, az UNION nem-életbiztosításokért felelős igazgatósági tagja. – Ezzel ráadásul automatikusan egy folyamatosan bővülő védelemmel rendelkezik a szerződő, hiszen a biztosítók innovációja a jövőben sem fog megállni."
Nehéz például megbecsülni, hogy a következő évek során az okos háztartási eszközök milyen, eddig ismeretlen kockázatokat fognak magukkal hozni. A robotizáció hatása hamarosan ugyanúgy megjelenik majd a biztosításokban, ahogyan az elmúlt években a napelemek vagy a geotermikus fűtési rendszerek esetében is történt.
A piacon szintén jelen lévő úgynevezett all-risk lakásbiztosításokkal szemben a Joker szolgáltatás előnye, hogy az extra fedezetet kedvező, évi 5 ezer forint ellenében nyújtja, ezért cserébe a vagyoni jellegű káreseményekre évi egy alkalommal térít 100 ezer forintos limiten belül. Mindez – a hazai piacon eddig példátlan módon – dinamikus, vagyis változó fedezeti körű biztosításként érhető el a mai naptól.