EuroAstra

Kiss Norbi is Goodyearrel versenyez a Hungaroringen

Szeptember első hétvégéjére a Hungaroringre érkeztek a kamion Európa-bajnokság versenyzői. A tíz futamból álló versenysorozat hazai fordulójában 1-es rajtszámmal indul a címvédő, Kiss Norbert, az OXXO Truck Racing Team pilótája.

 

Szeptember első hétvégéjére a Hungaroringre érkeztek a kamion Európa-bajnokság versenyzői. A tíz futamból álló versenysorozat hazai fordulójában 1-es rajtszámmal indul a címvédő, Kiss Norbert, az OXXO Truck Racing Team pilótája.

 

Az idei a tizenegyedik olyan bajnokság, ahol a futamokhoz a versenykamionok abroncsait a Goodyear szállítja, a Hungaroringen azonban 25 év kihagyás után rendeznek kamion Európa-bajnokságot. A fejlesztés és a gyártás során kifejezetten arra összpontosítottak az abroncsgyártók, hogy az 5,4 tonnás, akár 160 km/h sebességgel száguldó versenykamionok a lehető legjobb teljesítményt és a legnagyobb biztonságot nyújthassák. A Goodyear kamionok számára készített versenyabroncsait kimondottan a versenyzés céljainak megfelelően tervezték.

 

A Kamion Európa-bajnokságokért felelős Federation Internationale de l'Automobile (Nemzetközi Automobil Szövetség, FIA) idén is csak a Goodyear 315/70R22.5 méretű versenyabroncsainak használatát hagyta jóvá. Az abroncsokat az FIA Kamion Európa-bajnokság összes futamára a Truck Race Organisation (TRO) szállítja, és a TRO nyújtja a kapcsolódó szolgáltatásokat is.

„A Goodyear versenygumik megbízhatóak, kifejezetten jól viselkednek a versenyek alatt, pedig öt és fél tonna 160 Km/h-val száguldunk rajtuk. A kemény féktávoknál és a kigyorsításoknál elképesztő erők hatnak a gumikra, de mi pilóták ebből nem érzünk semmit, maximálisan tudjuk uralni és irányítani a versenykamionokat – mondta Kiss Norbert, az OXXO Truck Racing Team európa bajnok pilótája.

 

A bajnokság kiváló lehetőség arra, hogy a Goodyear a versenypályán szerzett tapasztalatait az országúti abroncsok fejlesztésénél is felhasználja és a vállalat innovációs oldalát is bemutathassa olyan tehergépkocsi-abroncsok kifejlesztése révén, melyek az extrém versenykörülmények között is megbízhatóan teljesítenek és a pilóták biztonságát is szolgálják.

 

www.goodyear.com

 

Lantai József

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük