Válj képregényhőssé és rajzoltasd bele magadat egy igazi képregénybe
Szeretnéd szuperhősként, manga-figuraként, klasszikus formában, esetleg napirajzos arcként viszontlátni magad? Most három neves magyar képregényrajzoló szabadkézi alkotásaiként egy május 14-én, hétfőn indult Facebook-alkalmazás segítségével ez a titkos vágyad valóra válhat.
Szeretnéd szuperhősként, manga-figuraként, klasszikus formában, esetleg napirajzos arcként viszontlátni magad? Most három neves magyar képregényrajzoló szabadkézi alkotásaiként egy május 14-én, hétfőn indult Facebook-alkalmazás segítségével ez a titkos vágyad valóra válhat.
A játék 2012. május 12-én, a 8. Nemzetközi Képregényfesztiválon mutatkozott be a Millenárison, majd 20 munkanapon át fut a neten, a végén pedig a résztvevők között UltrabookTM-ot sorsolnak ki. Fantáziáltál már azon, hogy nagy szemű japán kislányként félelmetes lényekkel vagy képes megküzdeni, esetleg Batmanként vagy Supermanként Te mented meg a világot a gonoszan kacagó ellenséggel szemben? Az Intel® debütáló Facebook-alkalmazásán keresztül mindez most bárki számára valóra válhat. Ráadásul rögtön négy képregénystílus közül választhatod ki, hogy milyen alakban szeretnéd viszontlátni magad.
A már-már kultikus Napirajzot készítő Grafitember, azaz Merényi Dániel, valamint a Magyar Képregény Szövetség rajzolói, Fritz Zoltán és Vári Tamás 20 napon keresztül, négy stílusban gyártják majd a személyre szabott képregényeket. Az alkotók a Napirajzért, a szuperhősös stílusért, a mangáért vagy a klasszikus képregényért felelnek majd.
A valóság és a rajzolt világ között sosem volt még ilyen egyszerű az átjárás. Az Intel® Hungary nyitotta meg ezt a kaput, amelyen naponta léphetnek át a jelentkezők a rajzkockák, és szövegbuborékok végtelenül sokszínű világába. Ott már csak a szerencsén múlik, hogy valóban beszippantja-e őket a korábban megjelölt Napirajzos, manga, klasszikus vagy szuperhősös kaland. A jelentkezőknek nincs más dolguk, mint a
https://www.facebook.com/IntelHungary?sk=app_287862541299111
linkre kattintva feltölteni a legszebb énjüket, azaz a profilképüket az Intel® Hungary alkalmazásába, valamint kiválasztani, hogy a négy képregényműfaj közül melyik számukra a legszimpatikusabb.
Ha szeretnél képregényhőssé válni, akkor küldd a profilképedet az alkalmazáson keresztül, amely naponta sorsol kategóriánként 12 nyertest, akik arcát az alkotók berajzolják egy-egy történetbe. A szerencsések 48 órán belül letölthető formában kézhez kapják a saját, személyre szabott képregényes történetüket, amit rögtön ki is nyomtathatnak maguknak. A játék hivatalosan május 12-én, a 8. Magyar Képregényfesztiválon mutatkozott be a Millenárison.
A rendezvényen már 8. alkalommal gyűltek össze a képregények leglelkesebb rajongói; a figyelem középpontjában a világ legismertebb szuperhőse, az ötvenéves Pókember és a lengyel történelmi képregények álltak.
A játék június 12-én sorsolással zárul, melyen mindenki, aki feltöltötte a profilképét, részt vesz! A főnyeremény egy, az Intel® Hungary által felajánlott UltrabookTM.
És most következzenek, akik a képregényeket személyre szabják:
Merényi Dániel (Napirajz)
Merényi Dániel, azaz Grafitember igazi celeb képregényes körökben. A Napirajz brand, amit unalmas perceiben kezdett papírra vetni, 2005 óta ontja magából az ironikus történetfoszlányokat a Gébics eszpresszó valóságtól elvont mikroklímájában, ahol jól megfér egy szexuálisan túlfűtött négyéves és egy takaros betonkocka is. Alkotójuk sokáig reklámgrafikusként üzemelt, de mostanában már bicikliváz-építéssel foglalkozik, ahol a hegesztéstől a grafikai tervezésig minden a keze alatt történik miskolci manufaktúrájában.
http://www.youtube.com/watch?v=49fTS4T1rBk
Fritz Zoli (manga és a klasszikus stílus)
A manga stílus felelőse Fritz Zoli, aki Alfabéta-díjas képregényrajzoló. Emlékezetes rajzainak szereplői például a meglehetősen vágósúlyú csirkék a 2010-es Képregényfesztiválról. Szintén sikeres munkája az Égig érő paszuly, amely a Pinkhell magazin nulladik számában jelent meg, vagy a szintén ebben a kiadványban debütált Holló. Az egyébként keramikus végzettségű rajzoló az agyagpörgetés után az animáció felé fordult. Közreműködött a Macskafogó második részében, és hozzá köthető a Hungarikum című animációs sorozat is, amelyet megjelenésekor az amerikai South Parkhoz hasonlítottak.
Vári Tamás (szuperhős stílus)
A még mindig igencsak fiatal rajzoló, Vári Tamás máris a Magyar Képregényszövetség csapatát erősíti, nekünk pedig a szuperhősös stílus kategórián dolgozik. Kiskorában a klasszikus Bobo és Góliát kockák ihlették, valamint Nils Holgersson, aki Márton lúd nyakán ügetve jutott el egészen Lappföldig. 2006-tól a Kaposvári Egyetem Művészeti Főiskolai Karán, látványtervező szakon tanult, itt vetette papírra első képregényes rajzait, amikor egy gerilla stripet indított a szakok életéről. Nyomtatásban az Inverz című munkáját élvezhettük először, amiért jelölték a 2011-es Alfabéta-díjra. Továbbá közreműködött a Busó-Járás sorozatban is, amivel kiemelten foglalkozik az idei Képregény Fesztivál.
http://5panels.kepregeny.net/alkotoink/vari-tamas/
Az Intel® technológiai újításai ma már szinte mindenhol jelen vannak, így nem meglepő, hogy a képregények világa sem kivétel ez alól. Manapság a legtöbb számítógép lelkét egy Intel® processzor adja, az alkotók így a folyamat minden kellemes és kellemetlen mozzanatán is osztoznak az Intel®-lel.
Emellett az Intel® rendszeres kiállítója és résztvevője a legnagyobb képregényes találkozók egyikének, a Comic-Connak. Tavaly októberben például a New York-i Comic-Conon az Intel® jövőkutatója, Brian David Johnson beszélt a digitális szórakoztatás jövőjéről és az ebben rejlő lehetőségekről.
Az Intel® AppUp Centerében is találhatóak képregény-alkalmazások, amelyek segítségével bárkiből pillanatok alatt képregényrajzoló válhat.
http://www.youtube.com/watch?v=_xxev7VXueg
http://www.intel.com/content/www/us/en/sponsors-of-tomorrow/ultrabook.html
Már dolgoznak az Intel® Hungary új Facebook-alkalmazásának képregényrajzolói és megvannak az első önkéntes képregényhősök.
Lantai József