3 az 1-ben, a mai mottóm csak a zene, és megint a zene, no meg egy kedves újságíró díjazás eseménye.
A zenék hétvégén lesznek, az ős Mini és a Ten Years After áll a színpadokon. Végezetül nem zene, de egy „tust" megérdemel: Czifra Szilvia néhány nappal ezelőtt a hónap állatvédő újságírója díjat vehette át.
A zenék hétvégén lesznek, az ős Mini és a Ten Years After áll a színpadokon. Végezetül nem zene, de egy „tust" megérdemel: Czifra Szilvia néhány nappal ezelőtt a hónap állatvédő újságírója díjat vehette át.
ŐS MINI 1971 – 2011
Emlékeznek még? Török Ádám – Papp Gyula – Nagy István – Németh „Nemecsek" Tamás. Micsoda csapat. Aki hallotta, azoknak ezért, aki még nem hallotta azoknak meg azért, ott a helyük a Bemrockparton!
A magyar progresszív rockzene jeles képviselője, a Török Ádám (fuvola, ének) által létrehozott és vezetett Mini együttes. A zenekar 1968-as megalakulásától kezdve hosszú éveken keresztül, hétről hétre, vagyis vasárnapról-vasárnapra rendszeresen megtöltötte a Bem rakpart 6. szám alatti Művelődési Ház klubhelyiségét, valamint fontos szereplője volt az Ifiparkban és a Tabánban rendezett kiemelkedő rockeseményeknek. A Mini együttes egyik legsikeresebb felállása 40 évvel ezelőtt, 1971. január 24-én tartotta első koncertjét Papp Gyula billentyűssel, Nagy István basszusgitárossal, valamint Németh „Nemecsek" Tamás dobossal. Ez az a négyesfogat, melynek korszakához a Mini – s talán a magyar rocktörténelem – legjelesebb dalai közé számító Gőzhajó, Vissza a városba, Kereszteslovag, a Halványkék gondolat, a Délelőtt köthető. De ekkor született a lemezekről letiltott Bartók Béla feldolgozás, az Este a székelyeknél című opusz, amely az első hazai prog-etnorock-világzene megjelenésnek számított!
A legendás formáció a hatalmas érdeklődésre való tekintettel a szombati buli után ugyanott vasárnap este 18 órakor is fellép.
Bemrockpart
November 19., szombat, 19 óra
November 20., vasárnap 18 óra
Woodstock legendás bandája, a Ten Years After ad koncertet november 20-án a Barba Negra Music Clubban. A Ten Years After az angol blues-rock egyik legnagyobb, a hatvanas-hetvenes évek fordulójának kulcsfontosságú együttese. A szám, ami a világsikert meghozta, az I'm Going Home szinte nemzedéki himnusszá vált, hasonlóan a két évvel később megjelent I'd Love to Change the Worldhöz.
A Ten Years After a hetvenes évek elején ért sikereinek csúcsára. Ezért is volt drámai hatású, amikor a kultikus gitáros-énekes, Alvin Lee túl szűknek érezte a bluesrock-kereteket, és a zenekarral szakítva más utakra tért, s elsősorban a klasszikus rock and roll és a country rock felé fordult. Úgy tűnt, a Ten Years After nem éli túl Alvin Lee távozását, több mint 15 évet kellett várni az újjáalakulásra. A TYA 2004-ben nyerte el mai formáját, amikor az eredeti tagok az 1977-ben, vagyis jóval az első formáció feloszlása után született Joe Gooch személyében megtalálták Alvin Lee méltó utódját. Leo Lyons basszeros a honlapon karácsonykor röviden beszámolt az elmúlt év sikereiről, a régóta várt DVD-jük megjelenésének viszontagságairól és jövőbeni terveikről. Tavaly is számtalan koncertjük volt a nagyvilágban, s valószínűleg az idén sem adják alább, ami a koncertek számát illeti, ami azt mutatja, hogy van rájuk igény Alvin Lee nélkül is: megkedvelték a népek a még mindig nagyon fiatal, de zseniális képességekkel megáldott gitárost, aki zsenge kora ellenére remekül illik a zenekarba. Egyrészt teljes az összhang közte és a zenekar eredeti tagjai között, másrészt sajátos módon ötvözi a mai értelemben vett virtuóz gitárjátékot a hagyományos blues/bluesrock alapú zenével. S ami a legfontosabb: november 20-án a Barba Negra Music Clubban újra megcsodálhatjuk megunhatatlan játékukat. A Ten Years After koncertjén a fiatalok is átélhetik mindazt, amiről eddig csak a hallottak. Ismét sor kerül egy nemzedéki találkozóra, a megbonthatatlan blues-rock barátság szellemében. Hogy mit játszanak majd a bulin, az végülis szinte mindegy, annyi biztos, hogy rendkívül energikus rockkoncertben lesz részünk, hagyományos blues elemekkel tarkítva, ami ismét bebizonyítja, hogy a régi klasszikusok manapság is éppoly jól szólnak, mint egykor.
A zenekar tagjai:
Chick Churchill – billentyű
Joe Gooch – gitár, ének
Leo Lyons – basszusgitár
Ric Lee – dob
Elmondhatjuk, remekül végződik az év a klasszikus rock/blues-rock rajongóinak.
Ten Years After
november 20. (vasárnap), 20 órakor.
Barba Negra Music Club, XI., Prielle Kornélia utca 4.
A Millenáris Park, Teátrum Hajó-termében átadták a hónap állatvédő újságírója díjat. Egy újságíró, egy rendőr, egy kinológus és egy állatvédő. És mi köti őket össze? Az állatok mély és őszinte szeretete és tisztelete.
Átadásra került a Magyar Kutyások Szövetsége és az Országos Állatvédőrség Alapítvány közösen létrehozott díja, a Hónap állatvédő újságírója. Október hónapban a kitüntetést Czifra Szilvia, a Kossuth Rádió munkatársa vehette át az elmúlt hét évben az állatvédelemben tanúsított munkájáért és odaadásáért.
A díjat Jenei Attila, a Magyar Kutyások Szövetségének elnöke, Joó István, az Országos Állatvédőrség Alapítvány szakmai igazgatója és dr. Tahóczki Anita, az Országos Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Főigazgatósága, Bűnügyi Főosztály alezredese adták át.
Ezen rendkívüli összefogás célja, hogy a sajtó képviselői és az állatvédők között olyan partneri viszony alakuljon ki, mely elősegíti az állatkínzások visszaszorítását és a felelős állattartói közgondolkodás elterjedését. Ez a kitüntetés magában hordozza annak reményét, hogy idővel Magyarország állattartási kultúrájának színvonala eléri majd az európai szintet, hiszen eredmény csak a média és az állatvédők hatékony összetartásával érhető el. Közös céljuk az állatokért való tenni akarás, és ezen keresztül a védtelenek, az elesettek védelme és megsegítése.
Végezetül egy jó hír: Páratlan összefogás a gazdátlan állatokért.
Mától nyomon követhető az Illatos útról örökbefogadott állatok sorsa. A Cerberos Állatvédő Egyesületet Állatvédőrség munkacsoportja és a Közterület-felügyelet között létrejött együttműködésnek köszönhetően lehetőség nyílik az állatok utógondozására, örökbefogadóik ellenőrzésére és a kutyák életkörülményeik megtekintésére. Míg eddig csak előzetes szűrésre volt lehetőség, addig mostantól jóval szigorúbb szabályok vonatkoznak a gazdikra. Az állatvédők reményei szerint ez, az Európában már bevett gyakorlat, jelentősen csökkenti majd a gyepmesteri telepekre visszakerült állatok számát.
Lantai József