Hazaérkezett Csernus Tibor Párizsban élő világhírű magyar festőművész hagyatéka
Az UNIQA Biztosító támogatása nélkülözhetetlen segítséget nyújtott ahhoz, hogy hazaérkezhetett Csernus Tibor Párizsban élő világhírű magyar festőművész hagyatéka.
Az UNIQA Biztosító támogatása nélkülözhetetlen segítséget nyújtott ahhoz, hogy hazaérkezhetett Csernus Tibor Párizsban élő világhírű magyar festőművész hagyatéka.
Az UNIQA Biztosító Zrt. a kultúra elkötelezett híve. Magyarországi piacra lépése óta eltelt közel két évtized alatt több magas színvonalú, ezáltal nagyszámú nézőközönséget vonzó kiállítást, kulturális eseményt és az azokat rendező intézményeket támogatta.
Ezúttal a Biztosító a Kovács Gábor Művészeti Alapítvány (KOGART) kezdeményezése mögé állt, hozzájárulva ahhoz, hogy a Csernus-hagyaték Magyarországra érkezett. Csernus Tibor több mint fél évszázados életműve nemcsak a magyar képzőművészetben, hanem az egyetemes festészetben is meghatározó szerepet tölt be.
„Az UNIQA Biztosító számos alkalommal lép fel a kultúra támogatójaként, így nagy örömmel fogadtuk, hogy egy újabb kincs, ezúttal a Párizsban élő magyar festőművész hagyatéka érkezett haza. Különösen fontosnak tartjuk, hogy a KOGART a több mint fél évszázados Csernus-életmű bemutatása és műtermének hangulatát megidéző emlékszoba mellett egy kutatószobát is létrehoz, lehetővé téve, hogy az egyedülálló hagyatéki anyag az egész hazai művészettörténész szakma számára kutathatóvá váljon" – emelte ki Othmar Michl, az UNIQA Biztosító vezérigazgatója.
"Csernus Tibor a kortárs festészet egyik legjelentősebb alakja, hagyatékának hazahozatala kiemelkedő eseménye a magyar képzőművészeti életnek. A festmények és rajzok százai mellett hazakerült Párizsból a műterem berendezésének nagy része is, és hamarosan kiállítást nyithatunk Csernus Tibor legjelentősebb magángyűjtője, Hubertus V. Sulkowski gyűjteményéből. Olyan muzeális értékű főművekből, melyeknek túlnyomó többségét a magyar közönség mindeddig nem láthatta. A Csernus-hagyaték hazatérése, feldolgozása, a Sulkowski kiállítás létrejötte jelentős részben köszönhető az UNIQA nagylelkű támogatásának. A felajánlás tette lehetővé, hogy a Kovács Gábor Művészeti Alapítvány belevághasson a hagyaték hazahozatalába, és feldolgozásába, hogy mindezt majd a közönség elé tárhassa" – méltatta a társaság gesztusát Fertőszögi Péter, az Alapítvány kuratóriumának elnöke.