Bemutatkozik a gyászportál
Az augusztus végén elindított honlap a gyászolóknak, illetve a nekik segíteni igyekvőknek kíván ismereteket, útmutatást és találkozási felületet biztosítani.
Az augusztus végén elindított honlap a gyászolóknak, illetve a nekik segíteni igyekvőknek kíván ismereteket, útmutatást és találkozási felületet biztosítani.
Gyakran sem a család, sem a társadalom nem tud mit kezdeni a halállal. Félünk tőle, de sokszor a gyászolóktól is. Mit kezdjünk elviselhetetlen fájdalmukkal, hogyan segítsünk nekik? Sok esetben a gyászolók sem tudják, mit tegyenek házastársuk, gyermekük elveszítése után, egyáltalán azt sem, normális-e, amit átélnek – ezekre a kérdésekre és még számtalan más problémára próbál választ keresni egy portál, amelyet gyászolók és szakemberek hoztak létre és működtetnek.
A http://gyaszportal.hu/ október 29-én a budapesti Kossuth Klubban tartott bemutatkozó sajtótájékoztatóján a portál készítői és támogatói – Veress Ágnes főszerkesztő, Pilling János pszichiáter, a Semmelweis Orvostudományi Egyetem (SOTE) Magatartáskutató Intézetének munkatársa, Singer Magdolna gyásztanácsadó, Tegzes Katalin római katolikus szerzetes és Radnai Tamás, a portált fenntartó Hungary Network Zrt. vezérigazgatója – ismertették, kiknek és miben segíthet a gyászportál.
A sajtótájékoztatón a gyászportál készítője, Veress Ágnes röviden ismertette a honlap születését, cikkeit, rovatait. „A gyászportál az élőkért van, az élőknek szól" – mondta Radnai Tamás, a portált fenntartó Hungary Network Zrt. vezérigazgatója.
Fontosnak tartja a honlapot Pilling János, mert hasznos információkat ad, s mert sok ismerethiányunk, téves ismeretünk van a gyásszal kapcsolatban. E portálon keresztül megtalálhatják egymást a gyászolók, és az hasonló nehézségekkel küzdők egymásnak nyújtott segítsége hitelesebb lehet. A honlap kapcsolatot tud teremteni a gyászolók és a nekik segíteni kész személyek, csoportok között – hangsúlyozta a (SOTE) Magatartáskutató Intézetének munkatársa.
Singer Magdolna kiemelte, hogy mivel „a babavesztés mindennél mostohább terület", a honlap nyújtotta lehetőség, hogy sortársi közösséget találjanak az érintettek, sokaknak nyújthat segítséget.
Tegzes Katalin – aki már negyedik éve foglalkozik gyászolók kísérésével, veszteséget hordozók csoportjait vezeti, s lelkigyakorlatokat tart e témában – a portál azon előnyére hívta fel a figyelmet, hogy áthidalhatja a távolságot a nem Budapesten élők és a számukra szükséges lehetőségek között.
Magyar Kurír