Bokros az MSZP reformpárti tagjainak sem kell: Már nem az Ésszerûség és Felelõsség Platform tiszteletbeli elnöke
2 perc olvasásAz MSZP-n belül is élesedik a helyzet. Az MSZP tagjainak jó része a jelenlegi reformhelyzetet ámokfutásnak tartja, ezért egyre jobban konfrontálódik azokkal a szakemberekkel, akik ezt a mindenáron minél nagyobb sarcot, minél kisebb (ki)szolgáltatással ötvözött politikát alakítják. Ennek újabb és nagyon fontos állomása Bokros Lajos lemondása az Ésszerûség és Felelõsség Platform tiszteletbeli elnöki posztjáról. A Platform elnöke ezt éjszaka kzleményben jelentette be, amit idézünk:
Az MSZP-n belül is élesedik a helyzet. Az MSZP tagjainak jó része a jelenlegi reformhelyzetet ámokfutásnak tartja, ezért egyre jobban konfrontálódik azokkal a szakemberekkel, akik ezt a mindenáron minél nagyobb sarcot, minél kisebb (ki)szolgáltatással ötvözött politikát alakítják. Ennek újabb és nagyon fontos állomása Bokros Lajos lemondása az Ésszerûség és Felelõsség Platform tiszteletbeli elnöki posztjáról. A Platform elnöke ezt éjszaka kzleményben jelentette be, amit idézünk:
Bokros Lajos, volt pénzügyminiszter lemondott az Ésszerûség és Felelõsség Platform tiszteletbeli elnöki posztjáról.
Az elmúlt hónapokban több szempontból is vita volt Bokros és az ÉFP álláspontjai között. Igaz, az ÉFP az MSZP-n belül mindenképpen liberális reformplatformnak ekinthetõ, azonban nézeteink messze állnak az SZDSZ, vagy akár Bokros Lajos szemléletétõl. A egélesebb nézetkülönbség az egy- vagy több-biztosítós egészségügyi rendszer vitájában volt.
Az ÉFP valamennyi egészségügyi szakembere egyhangúlag utasítja el a több-biztosítós rendszer bvezetését (pl. Schwarcz Tibor, Garai István Levente, az országgyûlés egészségügyi bizottságának tagjai, Dr. Pál Miklós, a Dél-Pesti kórház járóbeteg ellátó részlegének igazgatója, tb.), azonban az ellenérveinkre Bokrostól, vagy akár más liberális szakpolitikustól, jószerivel semmilyen választ sem kaptunk.
Kertész Krisztián
elnök, ÉFP