EuroAstra

Fiatal díjnyertes artisták a Lúdas Matyi előadásban

Két fiatal, ugyanakkor már nagy hazai és nemzetközi sikereket elért artistaművész is csatlakozott a Fővárosi Nagycirkusz Lúdas Matyi a cirkuszban című előadásához, – tájékoztatott Marosi Antal – amelyet március 26-ig minden nap láthat a közönség.  

Két fiatal, ugyanakkor már nagy hazai és nemzetközi sikereket elért artistaművész is csatlakozott a Fővárosi Nagycirkusz Lúdas Matyi a cirkuszban című előadásához, – tájékoztatott Marosi Antal – amelyet március 26-ig minden nap láthat a közönség.  

Mindketten a Cirkuszművészet Ifjú Csillaga Díj tulajdonosai.

 

Dittmár Laido orosz-magyar cirkuszi családból származik, a moszkvai Nikulin Cirkuszban vált profi előadóművésszé. A Circus Sarasota így fogalmazott róla: „könnyen lehet, hogy a világ egyik legnagyobb zsonglőre válik belőle egy napon".

 

A fiatal artista néhány napja, a március 15-ei nemzeti ünnep alkalmából vehette át a Fővárosi Nagycirkusz manézsában a Cirkuszművészet Ifjú Csillaga Díjat. Nemsokára a világhírű Cirque du Soleil társulatához csatlakozik, ám előtte a Lúdas Matyi a cirkuszban produkcióban az egyik mutatványost alakítja, aki az elnáspángolt Döbrögit betegágyánál karika- és labdazsonglőr tudásával próbálja meggyógyítani vagy legalábbis jobb kedvre deríteni.

 

Biritz Ákos ugyancsak a Cirkuszművészet Ifjú Csillaga Díj birtokosa, ő tavaly vehette át az elismerést. Eredetileg nem is artistának készült: szertornász akart lenni, de nem talált megfelelő iskolát, az artistaképző viszont közel volt hozzájuk. 

Tavaly a XI. Budapesti Nemzetközi Cirkuszfesztiválon a Latinai Nemzetközi Cirkuszfesztivál különdíjasaként végzett, valamint bronzérmet nyert a Golden Trick of Kobzov elnevezésű odesszai Nemzetközi Cirkuszfesztiválon. Tagja volt a hazai Recirquel Társulatnak.

 

A manézs világa mellett legalább ennyire szereti az egyszerűséget is, tanyasi életet képzel el magának, ahol pálinkafőzéssel foglalkozik. A Lúdas Matyi a cirkuszban előadásban légtornász építőmestert alakít. 

 

Következő programok:

 

2017. április 8. 19 óra

Antarktisz gyermekei – Jégbe zárt cirkuszvilág bemutató előadás

2017. április 9. 15 óra

Antarktisz gyermekei – Jégbe zárt cirkuszvilág Cirkuszszakmai díszbemutató

2017. április 15. 10-19 óra

Cirkuszi világnap

 

www.fnc.hu

 

Lantai József

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük