EuroAstra

Friedrich Dürrenmatt: Play Strindberg

Friedrich Dürrenmatt: Play Strindberg című tragikomédiáját (házaspárbaj egy részben) – Szabó K. István rendezésében, Tóth Ildikó, Hirtling István, Sághy Tamás főbb szereplésével – 2016. január 23-án, szombaton mutatják be Székesfehérváron a Vörösmarty Színház Pelikán Kamaraszínházában.

 

Friedrich Dürrenmatt: Play Strindberg című tragikomédiáját (házaspárbaj egy részben) – Szabó K. István rendezésében, Tóth Ildikó, Hirtling István, Sághy Tamás főbb szereplésével – 2016. január 23-án, szombaton mutatják be Székesfehérváron a Vörösmarty Színház Pelikán Kamaraszínházában.

 

August Strindberg a XIX. század második felében élt svéd író, aki viharos élete során sokat utazott, főleg irodalmi műveket írt, de fotós, festő, kémikus is próbált lenni. Többször megnősült, de házasságai rendre tönkrementek: mindannyiszor beleszeretett egy eszményképbe, amit a nőről kialakított, aztán ez a kép hamar szertefoszlott.

 

A Haláltánc című drámája a házasságon belül kialakult pokol szemléletes és hátborzongató leírása. Ez a darab ihlette meg a kortárs drámaírót, a svájci Dürrenmattot, aki szinte kizárólag Strindberg mondataiból építkezve kesernyés, ironikus, de mindvégig rendkívül szórakoztató színpadi játékot szerkesztett Play Strindberg! (Játsszunk Strindberget! címmel).

 

Dürrenmatt műve egy házasság tragédiájának komédiája a kicsinyes érdekek és a megmagyarázhatatlan és feloldhatatlan összetartozás ambivalenciájának megmutatásával.

https://www.youtube.com/watch?v=Yd44POxyl14

 

Friedrich Dürrenmatt: Play Strindberg – házaspárbaj egy részben

Fordította: Bereczky Erzsébet

Szereplők:

Edgar, a kapitány – Hirtling István

Kurt, a karantén parancsnoka – Sághy Tamás

Alice – Tóth Ildikó

 

Díszlet: Fodor Viola, Jelmez: Ambrus Amaryll, Zene: Ovidiu Iloc.

Rendező: Szabó K. István

 

2016. január 23. (szombat), 19.00 – Bemutató

Vörösmarty Színház – Pelikán Kamaraszínház

 

http://www.vorosmartyszinhaz.hu

http://www.vorosmartyszinhaz.hu/index.php/8-aktualis/255-itt-mar-az-idonek-is-elakad-a-lelegzete

 

Lantai József

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük