Gyöngyszemek a Laborc utcában – az Ericsson Galéria gyűjteményének kiállítása
3 perc olvasásAz Ericsson Galériában 2008. július 16-án az Ericsson kortárs képzőművészeti gyűjteményéből nyílt tárlat. A nyári kiállításon többek között Wächter Dénes, Tölg-Molnár Zoltán, iski Kocsis Tibor, Radák Eszter, Zsenia Bozukova, Regős Anna, Gaál Tamás, Szöllősi Zoltán, Vetlényi Zsolt, Engel Tevan István, Szotyory László, Rácmolnár Sándor egy-egy műve tekinthető meg. Az Ericsson Galéria gyűjteményét a nagyközönség most láthatja először, mivel az alkotások máskor elzárt területen, a cég irodáiban, folyosóin és tárgyalóiban találhatók. A tárlat 2008. szeptember 5-ig, munkanapokon 8.00 – 17.00 között látogatható.
Az Ericsson Galériában 2008. július 16-án az Ericsson kortárs képzőművészeti gyűjteményéből nyílt tárlat. A nyári kiállításon többek között Wächter Dénes, Tölg-Molnár Zoltán, iski Kocsis Tibor, Radák Eszter, Zsenia Bozukova, Regős Anna, Gaál Tamás, Szöllősi Zoltán, Vetlényi Zsolt, Engel Tevan István, Szotyory László, Rácmolnár Sándor egy-egy műve tekinthető meg. Az Ericsson Galéria gyűjteményét a nagyközönség most láthatja először, mivel az alkotások máskor elzárt területen, a cég irodáiban, folyosóin és tárgyalóiban találhatók. A tárlat 2008. szeptember 5-ig, munkanapokon 8.00 – 17.00 között látogatható.
A kulturális szponzoráció, mint az Ericsson Stúdió vagy az Ericsson Galéria, ma már nem egyedülálló Magyarországon, hiszen egyre több üzleti szereplő ismeri föl a társadalmi felelősségvállalás fontosságát. Az Ericsson büszke arra, hogy kulturális együttműködéseit az elsők között – így pl. az Ericsson Galériát már 1992-ben -életre hívta. Az Ericsson a kezdetektől fogva nagy hangsúlyt fektetett arra, hogy kiállítási lehetőséggel, katalógussal és az Ericsson Gyűjtemény létrehozásával támogassa a művészeket.
Az elmúlt 15 év alatt 107 tárlat nyílt meg, és több mint 130 képző és iparművész mutatkozott be a galériában. Több alkalommal a magyarországi művészeti egyetemek hallgatói is kiállítási lehetőséghez jutottak. Az Ericsson minden egyes megnyitóra katalógust adott ki, jubileumi alkalmakra pedig gyűjteményes kiadványt készített. A cég a karácsonyi képeslapjait is már évek óta jótékony célra, így alapítványok, társadalami szervezetek vagy mint ahogy 2005-ben, 2006-ban és 2007-ben is, egy-egy fiatal képzőművész támogatására és a gyüjtemény gyarapítására használta fel.
Az Ericsson Galéria kiállításai, a megvásárolt alkotások elválaszthatatlan részévé váltak az Ericsson vállalati kultúrájának.