Korlátlanul korlátozott: A Vodafone és a Korlátlan hívásátirányítás bonyodalma
5 perc olvasásKi ne gondolná, hogy a korlátlan az nem a nagy határtalanságot jelenti? Kiben ébredne gyanú ha azt látja, korlátozás nélkül vehet valamit igénybe, ott költség keletkezhet ha elér egy korlátot? Ki lenne olyan éber vagy gyanakvó, hogy ezt észrevenné? Még is kinek kellene bennük éberséget, kétséget ébresztenie a korlátlan szó hallatán?
Cikkünk szereplője lehetne Ön vagy bárki aki ezt olvassa, hétköznapi ember akinek a korlátlansága lett a pénzügyi terhe, a számláján megjelenő összegek pedig korlátozott jókedvét hozták, el is mondjuk hogyan esett meg ez a rút eset. Talán a kedves olvasó is örülni fog, hogy nem vele történt meg a korlát felállítása és a költségek utólagos kiszámlázása a Vodafone által.
Képzeljük el, hogy belépünk egy varázslatos világba, ahol a „korlátlan” szó új értelmet nyer.
a világban a „korlátlan” nem azt jelenti, amit mi, egyszerű halandók gondolnánk. Nem, itt a „korlátlan” valójában tele van rejtett szabályokkal, költségekkel és persze az elmaradhatatlan apróbetűs részekkel. Üdvözöljük a Vodafone Magyarország univerzumában, ahol a „Korlátlan” hívásátirányítás egészen új dimenzióba repít minket!
Képzeljük csak el: előfizettünk egy „korlátlan” csomagra. Mert ugye ki ne szeretné, ha nincsenek határok, nincsenek korlátok! Hiszen a „korlátlan” hívások azt jelentik, hogy telefonálhatunk, amennyit csak akarunk, nem igaz? Hát, a Vodafone szerint mégsem. Ugyanis, ha hívást szeretnénk átirányítani, az már bizony egy másik történet. Egy olyan történet, ahol a „korlátlan” hívásátirányítás költsége 50 Ft/perc. Micsoda meglepetés!
Nos, hogyan is értelmezzük ezt a fantasztikus ajánlatot, hogy korlátlan beszélgetés?
A Vodafone logikája alapján a „korlátlan” egy kicsit olyan, mint amikor meghívnak minket egy svédasztalos vacsorára, de minden falatért külön kell fizetnünk. Hihetetlen, ugye? És ha már egyszer belekezdünk az átirányításba, hát akkor minden perc számít, hiszen minden egyes „korlátlan” hívásátirányítás költsége kemény 50 forint. Egyszerű matematika: minél többet irányítunk át, annál mélyebbre nyúlunk a pénztárcánkba.
De mi is az a „korlátlan” hívásátirányítás?
Ahogy a panaszbeadványban is olvashatjuk, a Vodafone ügyesen elrejti a részleteket. Az Általános Szerződési Feltételek mélyén, valahol a kisbetűk rengetegében találhatjuk meg az igazságot: „Hívásátirányítás: Belföldi nem emelt díjas irányokba történő átirányítás esetén 50 Ft/perc (a számlázás 1 perces egységekben történik), egyéb irányok esetén az adott tarifacsomag hívásirányainak megfelelően történik az árazás.” Képzeljük el, hogy mindezt megtaláljuk, amikor már késő, és a számla régen a kezünkben van! Még az sem baj, ha szerződés, soha nem landol előfizetői fiókunkban. A lényeg, hogy a Vodafone az orrunk alá dörgöli ha kérjük, azt a bizonyos pontot amivel mossák a „korlát” lehetőségünk hült helyét is.
Kedves olvasó, tudtad, hogy a Vodafone-nál a „korlátlan” szót különleges varázslat övezi?
Ez a szó itt ugyanis nem azt jelenti, hogy „végtelen” vagy „határtalan”. Ó, dehogy! A Vodafone-nál a „korlátlan” szó annyit tesz, hogy „Korlátlan, de csak addig, amíg nem akarunk hívást átirányítani, mert akkor azonnal előugrik a 50 forintos bűvös szám”. Ki gondolta volna, hogy a „korlátlan” ilyen mély értelmet is rejthet?
És mit is mondott a Vodafone, amikor a felhasználó panaszt tett?
Hát, a Vodafone ügyesen próbálta kimagyarázni magát, mondván, hogy a „korlátlan” hívásokat nem érinti a díj, de az „aktív hívásátirányítás” már más kérdés.
Hogy mit jelent ez pontosan? Nos, azt még maguk sem tudják pontosan megfogalmazni.
Lehet, hogy ez a szó is része annak a különleges szótárnak, amelyet csak a Vodafone munkatársai értenek.
Tanulság?
Nos, ha legközelebb valaki azt mondja, hogy „korlátlan”, érdemes kétszer is meggondolni, mit jelent ez valójában. Főleg, ha a Vodafone-ról van szó. Itt ugyanis a „korlátlan” nem más, mint egy varázsszó, amely mögött számtalan meglepetés lapul. Ahogy az életben, itt is igaz: semmi sincs igazán korlátlanul ingyen. Kivéve talán a rejtett költségek mennyiségét.
Úgyhogy, kedves Vodafone, köszönjük ezt az értékes leckét a „korlátlan” hívásátirányítás költségéről! Most már tudjuk, hogy a „korlátlan” szó itt valójában mit is jelent: egy remek lehetőséget a fogyasztók számára, hogy újra és újra rácsodálkozhassanak a kisbetűs részletek varázslatos világára.
Talán érdemes lenne újraértelmezni a „korlátlan” szó jelentését a hétköznapi emberek szótárában is, hiszen ki tudja, milyen újabb és újabb korlátokat találnak még fel a telekommunikáció varázslói!