Környezetvédelmi díjat nyert a Porszívók a tengerből projekt
Az Electrolux és a Porszívók a tengerből projekt nyerte el a Keep Norway Clean (Norvégia tisztaságáért) szervezet Gullklypa (Arany Kézfogás) díját. A kitüntetést, 2004 óta, minden évben azok a vállalatok és szervezetek kapják, amelyek bizonyították rendkívüli elkötelezettségüket a helyi környezetvédelem iránt.
Az Electrolux és a Porszívók a tengerből projekt nyerte el a Keep Norway Clean (Norvégia tisztaságáért) szervezet Gullklypa (Arany Kézfogás) díját. A kitüntetést, 2004 óta, minden évben azok a vállalatok és szervezetek kapják, amelyek bizonyították rendkívüli elkötelezettségüket a helyi környezetvédelem iránt.
A díjat Cecilia Nord az Electrolux padlóápolási és fenntarthatósági kérdésekért felelős vezetője Erik Solheimtől, a norvég környezetvédelmi minisztertől, január közepén vette át, Oslóban.
A szervezet azzal indokolta döntését, hogy a Porszívók a tengerből kezdeményezéssel az Electrolux egyedülálló módon hívta fel a figyelmet a tengerekben lévő műanyaghulladékra, a műanyagszennyezés problémájára, és ezáltal előmozdította az óceánok és a tengerpartok rehabilitációját. Az Electrolux elismerése fontos jelzés és ösztönzés is egyben. Rámutat arra, hogy az üzleti élet részt tud és részt is fog venni ebben a munkában, valamint arra, hogy a műanyagszennyezés problémájának megoldása globális kihívást jelent."
„Természetesen nagyon örülünk a díjnak, de az igazi győzelem az, hogy a Porszívók a tengerből projekt rávilágított az újrahasznosított műanyag hiányára. A kampány eddig több mint 100 millió ember ért el. A környezetvédelmi és kutató szervezetekben dolgozó partnereink, az önkéntesek és a szakértők segítsége nélkül mindez nem lett volna lehetséges. A díj tehát nem kizárólag az Electroluxot, hanem az egész csapatot illeti" – nyilatkozta Cecilia Nord.
Az Electrolux mellett a környezetvédelmi díjra a halászati és halgazdálkodási anyagok újrahasznosításával foglalkozó Norsk Fiskeriretur, a Hamar városban működő Ökoiskola, illetve a műanyag- és fémhulladék begyűjtésével foglalkozó Gangstø Transport vállalat kezdeményezéseit jelölték.
Az Electrolux 2010 júliusában indította útjára a Porszívók a tengerből elnevezésű, nemzetközi műanyag hulladékgyűjtési kampányt, mellyel a műanyagszennyezés problémájára és az újrahasznosítható műanyag hiányára kívánja felhívni a figyelmet.
A „Porszívók a tengerből" kampány folyamatosan nyomon követhető a www.electrolux.com/vacfromthesea blogon, az Electrolux Facebook oldalán (www.facebook.com/electroluxappliances), és a Twitteren (www.twitter.com/vacfromthesea).