Magyarországra érkezett a fiatalok szállodalánca
3 perc olvasásMagyarországon épít szállodát a kifejezetten fiatal utazókra specializálódott MEININGER szállodalánc. Az Egyesült Királyság, Németország, Belgium, Hollandia és Ausztria után az első budapesti szállodával Magyarország is csatlakozik a társaság nemzetközi hálózatához. A hazai egység ezzel a hotellánc legkeletibb tagjaként várja majd a vendégeket.
Magyarországon épít szállodát a kifejezetten fiatal utazókra specializálódott MEININGER szállodalánc. Az Egyesült Királyság, Németország, Belgium, Hollandia és Ausztria után az első budapesti szállodával Magyarország is csatlakozik a társaság nemzetközi hálózatához. A hazai egység ezzel a hotellánc legkeletibb tagjaként várja majd a vendégeket.
A budapesti Csarnok téren épülő szálloda a Nagyvásárcsarnok közvetlen szomszédságában, a kilencedik kerület központi részén helyezkedik el. A 184 szobával és 700 ággyal rendelkező hotel előreláthatóan 2018 második negyedévében nyílik meg. A zöldmezős beruházás során megvalósuló létesítményt a MEININGER nemzetközi szállodalánc üzemelteti majd húszéves bérleti konstrukció keretében.
November végén ünnepélyes alapkőletétellel és időkapszula elhelyezésével ünnepelte meg az üzemeltető és befektető a kivitelezési munkálatok megkezdését.
Az újonnan épülő hotel 7500 m2 alapterületen, hét emeleten, minden kényelmet kielégítő szobákkal várja az utazni vágyó fiatalokat. A rugalmas szobakialakításnak köszönhetően klasszikus kétágyas és többágyas, szálló jellegű elhelyezést is tud biztosítani a szálloda. A közösségi területek a földszinten és egy közbenső szinten helyezkednek el, melyek kisebb konferenciák rendezésére is lehetőséget adnak. Természetesen bár és étterem is épül az új szállodában, melyek nem csak a szállóvendégek kényelmét szolgálják majd.
A létesítmény alatt nagy befogadó képességű, közforgalmú mélygarázs épül. A parkolóház 4 emeleten, 140 szabad hellyel jelentősen csökkenti a környék parkolási problémáit, hiszen nem csak a szállóvendégek részére lesz nyitott a mélygarázs, hanem például a Központi Vásárcsarnok vásárlói is igénybe vehetik azt.
Az épület tervezése annak a Vadász és Társai Építőművész Kft. nevéhez fűződik, akik a Morgan Stanley hazai központját, a Margit Ház irodaházat vagy a Nissan magyarországi központját is megálmodták. A koncepciót az Ybl-díjas Vadász Bence és Miklós Zoltán építészek jegyzik.
Az építkezés területén, az építési engedélyben foglaltaknak megfelelően a Budapesti Történeti Múzeum régészei végeztek előzetes vizsgálatokat, amelyek során egy török hódoltság korabeli temetőt tártak fel, mely alól egy Árpád-kori település maradványai kerültek elő. A szakemberek megállapították, hogy a leletek korábban – a 19. század elején – egyszer már napvilágra kerültek egy építkezés során, azonban akkor nem törődtek velük, több sírt is megbolygattak.
A szállodalánc befektető partnere az építésben a Bedori Investment Kft., mely cég tulajdonosai magyar magánszemélyek. A projekt finanszírozását a magántőke befektetése mellett a Raiffeisen Bank biztosítja.