Megemeljük a kalapunkat a lelkes civilek előtt – Béres Egészség Hungarikum Díj 2009
4 perc olvasásIskolai egészségnevelés, csellengők segítése, salátanap megszervezése, természtejárás, Mikulástúra, életmódiroda – csak néhány azok közül a tevékenységek közül, amelyeket a Béres Egészség Hungarikum Díjjal jutalmaztak 2009. július elsején. A díjat a Magyar Egészségügy Napján adta át dr. Béres József, a Béres Egészség Hungarikum Program életre hívója.
Iskolai egészségnevelés, csellengők segítése, salátanap megszervezése, természtejárás, Mikulástúra, életmódiroda – csak néhány azok közül a tevékenységek közül, amelyeket a Béres Egészség Hungarikum Díjjal jutalmaztak 2009. július elsején. A díjat a Magyar Egészségügy Napján adta át dr. Béres József, a Béres Egészség Hungarikum Program életre hívója.
A tavaly útjára indított Béres Egészség Hungarikum Díjjal olyan lelkes civilek kapnak elismerést, akik a közösségekben másokat is arra ösztönöznek, hogy az egészséget értékként tekintsék és tegyenek annak megőrzése érdekében. Ők azok, akik mozgatórugóként hatnak és ráirányítják nemcsak a közvetlen, hanem a tágabb közösségek figyelmét is arra, hogy mindannyiunk saját felelőssége az egészségünk megőrzése – legyen szó akár testi, akár lelki vagy szociális egészségről.
Még mindig nagyon sokan vannak azok, akik – habár elméletben ismerik – mégsem élnek az egészségmegőrzés módszerével. Ezt a képet mutatja a Béres Egészség Hungarikum Program 2009. tavaszán készült Egészségrecesszió kutatása hazánk aktuális állapotáról.
„Egyre inkább szükségünk van olyan buzdítókra, akiket ma díjaztunk. Jó példákat szeretnénk bemutatni és egyúttal köszönetet is mondani a hétköznapok hőseinek." – mondta dr. Béres József. A program azt a célt tűzte ki, hogy Magyarország Európa egyik legegészségesebb nemzetévé váljon. „Tudjuk, hogy sok még a teendő, de a lelkes civilekkel összefogva, és az egészségmegőrzés igényét megteremtve jó úton haladunk" – hangzott az összefoglalás dr. Béres Józseftől.
A Béres Egészség Hungarikum Díjat kapták:
– Balogh Tiborné, aki a budapesti Than Károly Gimnázium, Szakközépiskola és Szakiskola tanára és gyermekvédelmi felelőse. Az iskolai egészségnevelésért és a hátrányos helyzetűek, a csellengők segítéséért tevékenykedik nap mint nap. A tanárnő mindemellett a prevencióra fókuszál. Ő vezette be a salátanapot az iskolában, a nevéhez fűződik az osztályfőnöki órák témáinak megreformálása, egészségnapok és környezet- ill. egészségvédelmi tematikus versenyek szervezése is.
– Bernáth Lászlóné, aki az esztergomi Meteor Természetbarát Egyesület szakosztályvezetője. A környezettudatosságot tekinti fontos feladatának. A 84 fős egyesülettel télen-nyáron, itthon és külföldön is barangolják az országot. A programpalettán a Mikulástúrától kezdve az őszi teljesítménytúrákon át a horvátországi természetjárásig sok minden szerepel.
– Bíró Tünde, aki egészség témájú kiadványokat szerkeszt, életmódtábort szervez és alapított egy életmódirodát is. Azt vallja magáról, sosincs szabadideje, mert munkája egyben a küldetése is. Tünde azokat az információkat adja át, amiket ő maga összegyűjtött az évek során: mind újságírói, mind személyes tapasztalatok sorakoznak föl mögötte. A hiányállapotokról, a víz jelentőségéről, a különböző egészségmegőrző módszerekről tart lelkesítő előadásokat, tréningeket.
A díjazottakat a Béres Egészség Hungarikum Alapítvány kuratóriuma választotta ki az Országos Egészségfejlesztési Intézet, a Nők Lapja és a Blikk Nők ajánlásával.