Növekszik az amerikai-magyar diákcsere program volumene
A Nemzetközi Oktatási Intézet által idén kiadott Open Doors jelentés a nemzetközi felsőoktatási mobilitás területén pozitív trendekre világít rá 2010/11-ben, melyek a következőket mutatják:
A Nemzetközi Oktatási Intézet által idén kiadott Open Doors jelentés a nemzetközi felsőoktatási mobilitás területén pozitív trendekre világít rá 2010/11-ben, melyek a következőket mutatják:
- A Magyarországon tanuló összes amerikai diák száma a múlt évben 920-ra emelkedett;
- Az Egyesült Államokban tanuló magyar diákok összlétszáma 670-re emelkedett 2010/2011-ben;
- Az Egyesült Államokban tanuló külföldi diákok összlétszáma, 723 277 fő, rekord magasságot ért el, és 2000/2001-hez viszonyítva 32%-os emelkedést mutat.
A 2011-es Open Doors jelentés további részleteit és megállapításait a http://www.iie.org/en/Research-and-Publications/Open-Doors
linkre kattintva érheti el.
Ezen a héten ünnepeljük a Nemzetközi Oktatási Hetet, amelynek mottója idén: „Motiváld a diákot lokálisan, hogy sikeres legyen globálisan!" A világ több mint 100 országában emlékezünk meg, és a magyarországi Amerikai Nagykövetség büszke arra, hogy partnereivel, az „EducationUSA" szervezettel, az Amerikai-Magyar Fulbright Bizotttsággal, valamint az Amerikai Kuckók hálózatával közösen több mint 15 kapcsolatteremtő eseményt támogat, köztük a külföldi tanulást népszerűsítő kiállításokat Debrecenben, Veszprémben és Budapesten.
Az Egyesült Államok jobb megismertetése érdekében az Amerikai Nagykövetség a Berzsenyi Dániel Gimnázium diákjai számára ú.n. „árnyékprogram" lehetőséget szervezett, melynek során a fiatalok egy napon át árnyékként követtek olyan személyeket, akik a nemzetközi oktatásban vesznek részt, vagy karrierjük nemzetközi pályán halad. Számos más kapcsolatteremtő programot is szerveztünk: a Nagykövetség egyik munkatársa például előadást tartott a Széchenyi Szakközépiskola diákjainak az Egyesült Államok történelméről, illetve az ottani kulturális és oktatási lehetőségekről, Miskolcon pedig a Nemzeti Erőforrás Minisztériummal karöltve „Amerika Napot" tartottunk november 18-án. A Fulbright Bizottság „Találkozz a tudóssal" programja keretében a Fulbright Tudósprogram két öregdiákja természettudományos beszélgetéseket és bemutatókat tartott az Újpesti Két Tanítási Nyelvű Gimnáziumban, illetve a Petrik Lajos Kéttannyelvű Műszaki Főiskolán. A Fulbright „Találkozz a tudóssal" programja nemzetközi oktatási lehetőségekre hívja fel a figyelmet, illetve arra ösztönzi a diákokat, hogy természettudományos pályát válasszanak.
Hillary Clinton amerikai külügyminiszter a következőket mondta a Nemzetközi Oktatási Hét alkalmából kiadott videóüzenetében: „Legyen az egy nyári egyetem, egy féléves részképzés vagy valamely tudományos fokozat megszerzése, a külföldi tanulás élete egyik leghasznosabb élménye lehet egy fiatal számára. A nemzetközi diákok ötleteikkel, perspektívájukkal és kultúrájukkal gazdagítják az órákat és a közösségeket. Amikor pedig hazatérnek, új tudást, új perspektívákat és a világ mélyebb megértését viszik magukkal."
http://educationusa.state.gov/