EuroAstra

Rekordot döntött a Campus fesztivál

Hetvenezren buliztak a Debreceni Nagyerdei Stadionban és környékén. Vasárnap hajnalban véget ért Kelet-Magyarország legnagyobb könnyűzenei eseménye a debreceni Campus Fesztivál.

 

Hetvenezren buliztak a Debreceni Nagyerdei Stadionban és környékén. Vasárnap hajnalban véget ért Kelet-Magyarország legnagyobb könnyűzenei eseménye a debreceni Campus Fesztivál.

 

A Nagyerdei Stadion rekonstrukciója után, egy teljesen megújult környezet várta a látogatókat, a szervezők igen látványos, és komfortos körülmények között építették fel a hatalmas fesztiválvárost.

„A tavalyihoz képest nagyobb fesztiválterületen korszerű és igényes infrastruktúrával növeljük a látogatók kényelemérzetét, ha esik, akkor sem változik sártengerré a fesztivál, kulturált körülmények között lehet a programokat élvezni. – nyilatkozta Miklósvölgyi Péter fesztiváligazgató még a nulladik nap után. A nagyszínpad melletti látványos ködszínház, a térkövezett területek, a fedett sátrak és a stadion korszerű infrastruktúrája egyaránt hozzájárulnak ahhoz, hogy azt mondhassam, a Campus, Magyarország legkomfortosabb fesztiválja, ezért is van évről évre több vendégünk nem csak a régióból, de az ország távolabbi pontjairól is."

Most, a fesztivál zárónapján Miklósvölgyi Péter, a Campus Fesztivál igazgatója megerősítette, hogy az új helyszín megfelelt az elvárásoknak, hiszen a fellépők és a fesztiválozók egyaránt elismerően nyilatkoztak róla: a visszajelzések alapján bármelyik mai, európai fesztivállal felveheti a versenyt. Szerencsére az időjárás is kegyes volt a fesztiválhoz, és a programok is nagy érdeklődés mellett zajlottak, így sikerült megdönteni a tavalyi látogatói csúcsot: idén mintegy hetvenezren buliztak a Nagyerdőn!

 

A Campus, ezzel tovább erősítette pozícióját a hazai fesztivál paletta élvonalában.

A korszerű és igényes infrastruktúra, a kulturált, páratlan környezet egyaránt hozzájárult ahhoz, hogy Magyarország egyik legkomfortosabb fesztiválja legyen. Idén több mint 6000 négyzetméternyi fedett helyszín várta a bulizni vágyókat, összesen nyolc kiemelt színpad, számos kisebb programhelyszín, és közel 400 program volt a négy nap alatt.

 

Ami pedig a programokat illeti, a legnagyobb érdeklődés a 25 éves Tankcsapdát kísérte, de ezreket mozgatott meg a Punnany Massif, a Quimby, Majka, a Vad Fruttik, és a svájci sztárfellépő DJ Antoine is.

 

A zenei színpadok kínálata mellett először épült fel az „Egyetem tér", ahol a Debreceni Egyetem látványos napközbeni aktivitásokkal mutatta be az egyetemváros sokszínűségét.  Voltak irodalmi és színházi programok, közönségtalálkozók, pódiumbeszélgetések, felolvasóestek, filmvetítések, és a Dumaszínház humoristái is szép számban megjelentek.

Vasárnap reggel elkezdődött a takarítás, hogy a Nagyerdei Stadion környezete rövid időn belül eredeti állapotába kerülhessen. A teljes bontási munkálatok várhatóan kevesebb, mint egy hét múlva érnek véget.

 

http://campusfesztival.hu/

 

Lantai József

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük