Tovább tiltakoznak a bécsi diákok az elmebeteg bolognai oktatási rendszer ellen
3 perc olvasásA bécsi egyetemisták – mint korábban jó egynéhány spanyol egyetemen is — a diákok tudják mi az érdekük. Használható tudást akarnak. Ugyanakkor az euro-idióta hivatalnokok meg erőltetik az oktatás természetes folyamatát szétziláló „bolognai rendszer" bevezetését.
A bécsi egyetemisták – mint korábban jó egynéhány spanyol egyetemen is — a diákok tudják mi az érdekük. Használható tudást akarnak. Ugyanakkor az euro-idióta hivatalnokok meg erőltetik az oktatás természetes folyamatát szétziláló „bolognai rendszer" bevezetését.
2009. Október 23-án pénteken ezért folyatták a Bécsi Egyetem diákjaik tüntetésüket az osztrák fővárosban, ahol ez az akciót még csütörtökön kezdődött el azzal, hogy többszáz diák elfoglalta a Bécsi Egyetem központi előadótermét. A békés tüntetés résztvevői közül pénteken délután sokan átvonultak a tudomány- és kutatásügyi minisztérium elé. A tüntetéssorozat a Képzőművészeti Egyetemen kezdődött kedden. Résztvevői a felsőfokú oktatás színvonalának hanyatlásától tartanak a bolognai rendszer bevezetésének módja és a költségvetési megszorítások miatt.
A bolognai rendszerben azt kifogásolják, hogy a képzést kettévágják. Es a két rész közül az első által adott diploma értéktelenné válik, így sok olyan embert képeznek, akiknek esélyük sincsen az elhelyezkedésre, mert a jelenlegivel egyenértékű csak a második képzési ciklus végén kapott PhD diploma. A rendszerre való átállás egyben a tanmenetet is alaposan felforgatja. Az első részbe az egyetemi vezetés igyekszik a képzés számára sokszor szükségtelen – úgynevezett kiszóró, selejtező – elméleti tárgyakat beiktatni, hogy hallgatók számát a második ciklusra csökkentse. Ez pedig a tényleg használható ismeretek rovására lehetséges, hiszen nem azt tanulják ami kell, hanem azt, amivel selejtezni lehet a hallgatókat.
A magyar politikusok annak idején zokszó nélkül elfogadtak a tudottan rossz rendszert, míg a nagyobb lobbyerővel rendelkező országok ennek egyes, az oktatás minőségét valóban érintő részeit elszabotálják, vagy nagyon erős diák tiltakozások miatt csak részben alkalmazzák. A mostani bevezetés ellen tiltakoznak a bécsi egyetemisták. A hivatalos magyar sajtó pedig, mint minden esetben elfeledkezik erről, a valóban fontos eseményről, amely itt történik a szomszédunkban, es a magyar oktatás vezetői is tanulhatnának belőle. De nem teszik.
Universität Wien