Zheijang Normal University delegációjának látogatása az Óbudai Egyetemen
2012. október 24-én tett látogatást tett az Óbudai Egyetemen a kínai Zheijang Normal University delegációja. A hat fős kínai csoportot Prof. dr. Wu Fengmin, az egyetem rektora vezette, és tagjai között volt többek között a nemzetközi osztály vezetője és a vagyongazdálkodási igazgató, valamint az ukrajnai Konfuciusz Intézet igazgatója is.
2012. október 24-én tett látogatást tett az Óbudai Egyetemen a kínai Zheijang Normal University delegációja. A hat fős kínai csoportot Prof. dr. Wu Fengmin, az egyetem rektora vezette, és tagjai között volt többek között a nemzetközi osztály vezetője és a vagyongazdálkodási igazgató, valamint az ukrajnai Konfuciusz Intézet igazgatója is.
Az érintett karok és központok képviselőiből álló magyar csoportot Prof. dr. Fodor János általános rektorhelyettes vezette. A tárgyaláson jelen volt még a „Magyar Kínai Társadalmi Kapcsolatok Fejlesztéséért Alapítvány" kuratóriumának elnöke (aki egyben az Óbudai Egyetem nagykövete) Zhou Yong Ping, valamint az alapító, Szalontai László is, illetve a „Space for Earth" alapítvány nevében Farkas Bertalan. A megbeszélések célja a kínai és magyar oktatási intézmény közötti kapcsolatfelvétel és a lehetséges együttműködési területek tisztázása volt.
A tárgyalás indításaként Prof. dr. Réger Mihály, az egyetem tudományos rektorhelyettese rövid előadásban bemutatta az Óbudai Egyetem történetét, jelenlegi oktatási és kutatási pozícióját, és kitért a hallgatói projektek ismertetésére is. Válaszában Fengmin rektor úr a következő számokkal jellemezte a főként tanárképzést folytató Zheijang Normal University helyzetét: 31.000 hallgató, 63 BSc szak, 23 mester program, 3 doktori iskola. Az egyetemen dolgozó 2.700 főből oktatói státuszban 1.400-an vannak, ebből 330 egyetemi tanár.
Ezt követően kötetlen beszélgetésre került sor a mindkét oldal számára hasznos együttműködési területek körvonalazására. A résztvevő felek lehetőséget látnak a két intézmény közötti hallgatócserére, oktatócserére, kutatói együttműködésekre, oktatói és kutatási anyagok kölcsönös felhasználására, illetve szóba került a Konfuciusz Intézet újszerű, internetes megvalósításának lehetősége is. Különösen perspektivikus az együttműködés a tanárképzés területén. A részletek tisztázására és az együttműködési feltételek kidolgozására a felek munkabizottságot hoztak létre.
A megbeszélés zárásaként a kínai és a magyar fél együttműködési megállapodást írt alá.