Tanulószerződéssel a gyakorlatorientált szakképzésért
2 perc olvasásAz idei tanévtől megnövekszik annak jelentősége, hogy a diák az előírt gyakorlati óraszámot a képző intézménnyel szerződéses viszonyban álló gyakorlati helyen teljesítse. Olyan iskolát érdemes választani, mely erre felkészülve, duális képzésekkel várja a diákokat.
Az idei tanévtől megnövekszik annak jelentősége, hogy a diák az előírt gyakorlati óraszámot a képző intézménnyel szerződéses viszonyban álló gyakorlati helyen teljesítse. Olyan iskolát érdemes választani, mely erre felkészülve, duális képzésekkel várja a diákokat.
A szakképzési szabályozás változásai, az átalakítás alatti struktúrák nemcsak az intézményeket, hanem gyakran az OKJ-s szakma megszerzését választókat is kihívások elé állítják. Összességében azonban számos tekintetben a diákok járnak jól egy-egy változtatással.
"Az idei tanévtől megnövekszik annak jelentősége, hogy a diák az előírt gyakorlati óraszámot és ismeretek elsajátítását, tanulószerződése alapján, a képző intézménnyel szerződéses viszonyban álló gyakorlati helyen teljesítse. A hatályos OKJ szakmáinak döntő többségében a képzési idő olyan arányú a gyakorlati idő, hogy az megköveteli a diák tanulószerződéses foglalkoztatását a gyakorlati helyen, még ha ez a formula nyilván nem is egyezik teljes mértékben a hagyományos munkajogi kategóriákkal. A hangsúly azon van, hogy a tanulóknak nem szükséges feltétlenül magunknak megtalálniuk gyakorlati helyüket, hanem a képző intézménynél „készen kapják" azokat. Érdemes olyan iskolát választani OKJ-s szakma szerzésére, mely erre felkészülve várja diákjait, ahogy az általunk fenntartott intézmények is" – mondta Virág Gergő, a budapesti székhelyű Klebelsberg Kuno Szakközépiskolát fenntartó alapítvány kuratóriumi elnöke.