ÚJ CSARNOKKAL BŐVÍTIK A TERMELÉSI KAPACITÁST LŐRINCIBEN
3 perc olvasásÚj üzemcsarnok építésével fokozza gyártási kapacitását és teljesítményét a Tervező és Kereskedelmi Mérnöki Iroda Kft. (TÉK MI Kft.). Az egyedi gépgyártással foglalkozó vállalkozás jelenlegi csarnokának méretei korlátozzák a fejlődési lehetőségeket, így pályázatot nyújtottak be új csarnok építésére. A projektet a magyar állam és az Európai Unió támogatásával valósítják meg, a teljes költségkeret 85,7 millió forint, amelynek 70 százalékát, 59,9 milliót a Széchenyi2020 program révén az Európai Regionális Fejlesztési Alap finanszírozza.
Új üzemcsarnok építésével fokozza gyártási kapacitását és teljesítményét a Tervező és Kereskedelmi Mérnöki Iroda Kft. (TÉK MI Kft.). Az egyedi gépgyártással foglalkozó vállalkozás jelenlegi csarnokának méretei korlátozzák a fejlődési lehetőségeket, így pályázatot nyújtottak be új csarnok építésére. A projektet a magyar állam és az Európai Unió támogatásával valósítják meg, a teljes költségkeret 85,7 millió forint, amelynek 70 százalékát, 59,9 milliót a Széchenyi2020 program révén az Európai Regionális Fejlesztési Alap finanszírozza.
Több helyre, új, nagyobb csarnokra volt szükség az egyedi gépgyártással foglalkozó TÉK MI Kft. telephelyén Lőrinciben, amelyben a jelenlegi termékeik gyártását korszerűsíthetik, de a megnövelt alapterület és magasság miatt nagyobb méretű gépeket, berendezéseket is elő tudnak állítani. A cég piaci kapcsolatai révén elsősorban francia nagyvállalkozásoknak szállít hegesztett szerkezeteket. Meghatározó vevői cukoripari és alumíniumipari technológiai vállalatok.
Az új csarnok építését március végére szeretnék befejezni. A beruházás révén a gyártási alapterület mintegy 50 százalékkal nő, a csarnok kihasználható magassága pedig 3 méterrel nagyobb, így elkerülhetők a zsúfoltságból adódó kényszerű anyagmozgatási műveletek és nagyobb méretű gépeket is tudnak készíteni. Elsősorban a forgácsoló kapacitást bővítik, ha kész lesz a beruházás.
A projekt a környékbeli munkaerőgondokat is enyhíti, a kft. vezetői már felvették a kapcsolatot olyan szakemberekkel, akik a bővülő géppark kezelését végzik majd. Közülük sokan jelenleg több órát ingáznak a munkahelyükre. A lőrinci telep fejlesztésével helyben kaphatnak munkát, a cég pedig jól képzett munkaerővel folytathatja a tevékenységét.
A beruházás költsége 85,7 millió forint, amelynek 70 százalékát, 59,99 milliót a Széchenyi2020 program keretében finanszírozott a magyar állam és az Európai Regionális Fejlesztési Alap.