Hamar megnyugodhat a dollár a pénteki payroll-sokk után
3 perc olvasásA múlt pénteki USA foglalkoztatottsági jelentés óriási csalódást okozott, és a devizapiacok azonnal és brutálisan reagáltak – mondhatni teljes joggal, hiszen gondoljunk csak a Fed közelmúltbeli megnyilatkozásaira, amelyek erősítették a kamatemelés iránti várakozásokat. Ugyanakkor a véleményem szerint a múlt heti rossz hír már most be van árazva, és jelenleg egy kicsit több esélyt ad a piac a 2017 előtti kamatemelésnek, mint 50%.
A múlt pénteki USA foglalkoztatottsági jelentés óriási csalódást okozott, és a devizapiacok azonnal és brutálisan reagáltak – mondhatni teljes joggal, hiszen gondoljunk csak a Fed közelmúltbeli megnyilatkozásaira, amelyek erősítették a kamatemelés iránti várakozásokat. Ugyanakkor a véleményem szerint a múlt heti rossz hír már most be van árazva, és jelenleg egy kicsit több esélyt ad a piac a 2017 előtti kamatemelésnek, mint 50%.
Hónap eleje van, így egy kicsit várni kell egy újabb adag fontos adatra, amely támpontot adhat az Egyesült Államok gazdaságának növekedési pályáját illetően. Ezen a héten és a következőn nem adnak ki különösebben fontos amerikai adatot, de azt azért érdemes lesz megfigyelni, hogy visszaerősödik-e a dollár, és hogy hogyan alakulnak majd a főbb dollárkeresztek. Úgy gondoljuk, hogy a kockázatosabb eszközosztályok és devizák rosszabbul fognak teljesíteni az átlagnál, és ez vonatkozik a feltörekvő piacok devizáira is.
Ausztrália és Új-Zéland központi bankjai üléseznek a héten, és mindkét ország pénzügyi döntéshozói várhatóan megerősítik az alacsony kamat politikáját – ezek a devizák lehetnek tehát az elsők között, amelyek korrigálják a dollárral szembeni múlt pénteki hirtelen erősödésüket. Őket követheti Kanada, ahol továbbra is rettenetes állapotban van a folyó fizetési mérleg, és a nagy déli szomszédban bekövetkező kedvezőtlen fejlemények szinte azonnal kihatnak a szatellit jellegű kanadai gazdaságra. A kanadai rövid távú kamatok az utóbbi években szorosan követik az egyesült államokbeli kamatokat.
Egy újabb brit közvélemény-kutatás a kilépni vágyók előretörését mutatta ki, a font ennek megfelelően esett, és ezen a szinten már érdekes lehet megjátszani egy font-emelkedést, különösen az euróval szemben, például olyan opcióval, amelynek a lejárata jóval június 23-a után van.
John J. Hardy
John Hardy az austini University of Texas-on végzett kitűnő eredménnyel, 2002 óta lát el a Saxo Banknál különböző feladatokat. Jelenleg devizapiaci stratégiai igazgatóként dolgozik a Saxo Bank koppenhágai központjában. John naponta publikál elemzéseket, amelyeket a Saxo Bank ügyfelei, továbbá újságírók és kereskedők kapnak meg. Gyakori vendége és szakértője többek között a CNBC, a CNBC Arabia és a Bloomberg üzleti TV-programjainak. Az állandó rovatai és média-megjelenései mellett John rendszeres és ad-hoc kommentárokat ír a fő devizákkal, a központi bankok politikájával, makrogazdasági folyamatokkal és más fejleményekkel kapcsolatban. John Hardy szívesen ad szakértői véleményt a devizapiac és más fő eszközosztályok piacainak alakulásával kapcsolatban, makrogazdasági perspektívából megközelítve.