Decentralizált energiaellátás
Tiszta, digitális és decentralizált energetikai megoldásokat mutatott be az E.ON az Essenben rendezett E-World energetikai és vízügyi szakkiállításon. A vállalat a Sixt Leasinggel folytatott együttműködését mutatta be az e-mobilitás területén.
Tiszta, digitális és decentralizált energetikai megoldásokat mutatott be az E.ON az Essenben rendezett E-World energetikai és vízügyi szakkiállításon. A vállalat a Sixt Leasinggel folytatott együttműködését mutatta be az e-mobilitás területén.
Február 7. és 9. között az E.ON egy sor fenntartható, digitális és decentralizált energetikai megoldást mutatott be az esseni E-World szakkiállításon, bizonyítva ezzel vezető szerepét az új energiavilágban.
A szakkiállítás egyik központi témája az elektromos autózás volt.
A 3-as kiállítóteremben az E.ON új termékportfólióval jelent meg: moduláris tárolási megoldásokat mutatott be, melyeket napelemes rendszerekkel és elektromos autók feltöltésére szolgáló eszközükkel együtt lehet használni lakóházakban. A vállalat tervei között szerepel az is, hogy szerte Európában 6000 töltőponton kínál majd korlátlan feltöltési lehetőséget.
Ennek érdekében az E.ON együttműködési megállapodást kötött a Sixt Leasing vállalattal.
A két vállalat olyan ügyfélcsomagot állított össze, melyben a Sixt Leasing biztosítja a töltőoszlopot, a teljes karbantartási szolgáltatást, az E.ON pedig a kedvező zöldáramtarifát.
Az állami szektorban működő szervezetek arra is felhasználhatják ezt a lehetőséget, hogy teljes járműflottájukat környezetbarát járműparkra állítsák át, és igénybe vegyék a teljes töltő infrastruktúrát, valamint a hozzá tartozó szolgáltatásokat.
Az E.ON ajánlatának másik részét a következő mottó fémjelzi: „Digitalizáljuk az energiarendszerek átalakítását." A megújuló energiaforrások vidéken már jelentős mértékben elterjedtek. Az E.ON szerint itt az ideje annak, hogy a városokban is megvalósuljon az energiarendszerek átalakítása. A koncepció lényege, hogy az új megoldásokkal növekedjen a megújuló energiaforrások részaránya a városokban, és az új városrészek és kerületek tervezésekor már a kezdetektől fogva figyelembe vegyék a fenntarthatóságot. Ezek az elképzelések intelligens, digitális hálózatokra alapulnak, melyek egységes vezérlést és felügyeletet biztosítanak a gáz-, áram- és hőszolgáltatáshoz. Az E.ON már megvalósított ilyen projekteket München Werksviertel kerületében, valamint Malmö egyik kerületében, Hylliében.
A vállalat arra törekszik, hogy kielégítse az ügyfelek energiamegtakarítás iránti folyamatosan növekvő igényeit, különösen a vállalatok és az állami szektor intézményei esetében. Ezen a területen az E.ON teljes körű digitalizált energetikai megoldásokat kínál. A „tárgyak internete" (Internet of Things) néven ismert hálózat lehetővé teszi, hogy a különböző eszközök és berendezések kommunikáljanak egymással, és ezzel csökkentsék az energiafelhasználást, valamint a CO2-kibocsátást. A rendszereket az E.ON telepít, és hamburgi, illetve potsdami energiafelügyeleti központjából vezérli.
Az E.ON piaci szerepét a jövőben elsősorban a tiszta, innovatív és decentralizált energetikai megoldások fogják jellemezni. Ennek alapján a vállalat úgy döntött, hogy teljes mértékben átalakítja a márkáját és arculatát. Az E-World szakkiállítás látogatói a vállalat standján megismerhették az E.ON új arculatát, mely az új márkakoncepciót követi.
https://www.e-world-essen.com/en/home
Lantai József