„EGYÜTT MINDEN HATÁRON ÁT” – II. Nemzetközi Integrációs Kulturális és Táncfesztivál
1 perc olvasásA Roll Dance Budapest Kerekesszékes Kombi Táncegyüttes immár hét esztendeje küzd a fogyatékos emberek esélyegyenlőségéért és a kezdetektől a szellemi akadálymentesítés koncepcióját tűzte ki célul. Nagykövetként a hazai jótékonysági rendezvények mellett, már három alkalommal képviselték Magyarországot a 32 ország részvételével, a Fogyatékosok Hete alkalmából megrendezett nemzetközi konferencián Franciaországban.
A Roll Dance Budapest Kerekesszékes Kombi Táncegyüttes immár hét esztendeje küzd a fogyatékos emberek esélyegyenlőségéért és a kezdetektől a szellemi akadálymentesítés koncepcióját tűzte ki célul. Nagykövetként a hazai jótékonysági rendezvények mellett, már három alkalommal képviselték Magyarországot a 32 ország részvételével, a Fogyatékosok Hete alkalmából megrendezett nemzetközi konferencián Franciaországban.
A József Attila Művelődési Központban, illetve a Duna Palotában 2008. május 16-18. között megrendezésre kerülő táncfesztivál keretében a különböző nemzeteket képviselő kombitáncosok latin és társastáncokat mutatnak be, a szervezők pedig formációban adnak elő palotást, csárdást, hastáncot, hip-hopot és modern táncfantáziákat is.
Kontinensünk nyugati felén már harminc éve rendeznek kombitáncból Európa- és Világbajnokságot, de mindeddig ez az első és egyetlen olyan kezdeményezés, mely a sérültek és ép társaik táncát az esélyegyenlőségért, illetve a hátrányos megkülönböztetés elleni harc eszközeként használják.
Az először öt éve megrendezett fesztivál szervezői az integráció fogalmát kiterjesztve arra törekednek, hogy ne csupán a testi fogyatékossággal élők képviseljék a sérültek társadalmát a programban, éppen ezért enyhén szellemi fogyatékos gyermekeket, látás- és hallássérült fiatal művészeket is láthatnak a nézők. A csoport saját példáján keresztül mutatja be, hogy a sérültek és az épek világa nem külön világ. Céljuk, hogy a kultúra és azon belül a tánc eszközeivel a lehető legszélesebb körű kül- és belföldi összefogást hozzák létre, melynek eredményeként megvalósulhat az Európai Év jelmondata: „Együtt a sokféleségben".
A Fesztivál példát kíván mutatni egy olyan világról, melyben létrejön a különféle kultúrák találkozása, párbeszéde és integrációs szellemisége révén kapcsolatot teremt a fogyatékossággal élők és az egészséges emberek ma még előítéletekkel elválasztott világa között. Segít annak elfogadásában, hogy a fogyatékos emberek a társadalom aktív, megbecsült és együttműködő tagjaként élhetnek az őket ismerő és elismerő embertársaik körében.
A gálaest nem titkolt célja, hogy hagyományt teremtsen és minden évben más-más országban kerüljön megrendezésre ez a nemzetközi találkozó annak érdekében, hogy a fogyatékossággal élő embereket az élet minden területén egyenrangú félként ismerjék meg és fogadják el.