Service Pack 2 — Linuxhoz
2 perc olvasásA kisebb nagyobb programfrissítéseket, hibajavításokat és rendszersegédleteket tartalmazó szervízcsomagok léte nem újdonság az informatikában. A Microsoft operációs platformjainak világában régóta bevett gyakorlat és tagadhatatlanul van néhány előnye a részprogramok folyamatos frissítésétől függetlenül is.
A kisebb nagyobb programfrissítéseket, hibajavításokat és rendszersegédleteket tartalmazó szervízcsomagok léte nem újdonság az informatikában. A Microsoft operációs platformjainak világában régóta bevett gyakorlat és tagadhatatlanul van néhány előnye a részprogramok folyamatos frissítésétől függetlenül is.
Egyfajta mérföldköveket jelent, mely mérföldkőnél a gyártó összekupacolja az addig összegyűlt biteket, és azt egy csomagban teszi elérhetővé a felhasználóknak. Ez a szemlélet a szabadon letölthető alkatrészekből is összerakható Linux-rendszereknél is meghonosodott a nagyobb disztribúciók némelyikénél. Például a SUSE nagyvállalati verzióinál. Ahogy a Novell hasonló megoldásként vezette be a szervízcsomagos (Service Pack — SP) frissítési szemléletet a SUSE Linux Enterprise esetében, melynek 10 -es verziójához már az SP 2 bejelentésének is eljött az ideje. Ez, talán a Novell – Microsoft együttműködésnek is köszönhetően először tartalmaz virtualizációs megoldást Windows Server 2008 -hoz a Xen új 3.2-es verziójával, ami a vegyes rendszerek együttműködéséhez éppen úgy jelentős segítséget jelenthet, mint az OpenOffice.org frissülése, mely az irodai munkát teheti függetlenné a redmondi fejlesztőktől.
Az újdonságok egyike, amit a Novell szintén bejelentett a Subscription Management Tool (SMT), amitől az remélhető, hogy a felhasználók egyszerűbben kezelhetik a biztonság oltárán tett áldozatok nélkül a későbbi frissítéseket. Mert a folyamatos frissülésekről az SP-k ellenére sem kell lemondanunk. Legyen az akár a frissítések szétterjesztése a hálózat egyes gépeire.
Linkek
http://www.novell.com/linux/sp2highlights.html
Andrew_s