Koncert aranyesőben – Különleges duettel zárul augusztus 20-án a tűzijáték
3 perc olvasásHa teheti, minden alkalommal kilátogat az augusztus 20-i tűzijátékra Miklósa Erika, aki Fekete Attila partnereként idén nemcsak szemlélője, részese is lesz az ünnepnek. Az 2009. augusztus 20-i programok zárásaként a tűzijáték zenéjének különlegességét ugyanis idén a két kiváló operaénekes duettje jelenti.
Ha teheti, minden alkalommal kilátogat az augusztus 20-i tűzijátékra Miklósa Erika, aki Fekete Attila partnereként idén nemcsak szemlélője, részese is lesz az ünnepnek. Az 2009. augusztus 20-i programok zárásaként a tűzijáték zenéjének különlegességét ugyanis idén a két kiváló operaénekes duettje jelenti.
Egyedi zenével és különleges előadással zárul idén az államalapítás ünnepe: a New York-i Metropolitan és a párizsi operaház közönségét is meghódító Miklósa Erika és mellette az egyik legtehetségesebb ifjú tenor, Fekete Attila kíséri énekével az augusztus 20-i tűzijátékot. Zenei szempontból is bravúr duettnek ígérkezik a tűzijáték fináléja, melyet az énekesek a Lánchíd pesti hídfőjénél állva énekelnek majd el, mögöttük az égi fényekkel és a kivilágított budai Várral.
Miklósa Erika nem tart a tűzijátéktól, éjkirálynőként a szabadtéri előadások alatt megszokta, hogy hangos durranások kísérik ének közben. – A próbák során a rendező óvatosan megkérdezte tőlem, félek-e a tűzijátéktól, merthogy a finálé során mögöttem körülbelül 15 méterrel ered el az aranyeső. Szerencsére a szabadtéri előadások rendezői előszeretettel használják a tűzijátékot látványelemként, így az extrém helyzetekhez is hozzászoktam – mesélte a fiatal operaénekesnő. Miklósa Erika elmondta azt is, igazi kihívást jelent számára, hogy a Petőfi vers ihlette különleges zene nemcsak opera- de népzenei elemeket is tartalmaz, így többféle stílust kell megjelenítenie.
Az augusztus 20-ai tűzijáték idén a hagyományoknak megfelelően 21.00 órakor kezdődik. A tűzijáték további különlegessége, hogy a rakéták egy részét az Erzsébet híd és a Lánchíd között a Dunán hosszanti irányban kikötött vízi színpadrendszerről – számos, egymáshoz rögzített, úgynevezett rakétakilövő pontonról – lövik majd fel. Ehhez hasonlót eddig csak néhány európai helyszínen, például a velencei karneválon vagy a Genfi-tavon láthattak a nézők, de eddig folyón sehol a világon nem alkalmazták ezt a kilövési módszert