Spamalot
2 perc olvasásSzenzációs! Fantasztikus! Elképesztő! Csodálatos! Az ilyen, és ehhez hasonló becsalogató szavaktól szoktam hidegrázást kapni, mikor olvasom a hírek között. Most mégis ezeket használom, mégpedig azért, mert így vélekedek arról a Spamalot című darabról, melyet a Madách Színházban láttam.
Szenzációs! Fantasztikus! Elképesztő! Csodálatos! Az ilyen, és ehhez hasonló becsalogató szavaktól szoktam hidegrázást kapni, mikor olvasom a hírek között. Most mégis ezeket használom, mégpedig azért, mert így vélekedek arról a Spamalot című darabról, melyet a Madách Színházban láttam.
Annak, aki szereti az angol, abszurd humort -de még annak is, aki nem- ismerős a Monty Python elnevezésű csapat. Sok-sok éve vannak Ők, már puszta megjelenésük mosolyra fakasztó, mesterien művelik hivatásukat. Számomra legkedvesebb művük a Gyalog Galopp, mely Arthur királyról, a Kerekasztal lovagjairól, és a Szent Grálról-kehelyről szól. Volt szerencsém többször látni filmen, néhányszor olvasni könyvben, és még a régi időkben a Kolibri színpadán látni is. A mai napig képes vagyok nevetni a poénokon, pedig higgyék el nekem, pontosan tudom mikor melyik következik.
Arthur lovagokat keres, majd talál is. A csapat összeállta után Isten feladattal bízza meg őket, meg kell találniuk a Szent Grált. Ahogy ez ilyenkor lenni szokott, és lennie is kell, jó néhány próbatételt kell kiállniuk, nehézséget kell leküzdeniük. Nem egyszerű sem a francia katonákkal, sem a varázslóval, a gyilkos nyúllal, vagy éppen a Ni lovagokkal való találkozás sem.
A Spamalot a Gyalog Galopp alapján íródott, de aki figyelmes, az megtalálja benne Brian életét, vagy akár ismert magyar film fonalát is.
Tehát a recept a sikeres darabhoz: Végy egy népszerű angol csapatot, annak is az egyik legismertebb művét, tegyél hozzá a csapat többi közkedvelt művéből is, adj hozzá még egy népszerű magyar alkotásból is, említsd meg „celebjeinket", majd vigyél bele némi interaktivitást. Garantált a siker.
A Madách Színház már maga a siker, főleg, ha olyan népszerű színészek játszanak a színpadon, mint pl. Szerednyey Béla, Szervét Tibor, Polyák Lilla, Feke Pál, és még rengeteg kedvelt, remek színművész. A darabot Szirtes Tamás rendezte.
Németh Krisztina