A Magyar Szociális Fórum – Szociális Kerekasztal felhívása az állampolgárokhoz (Budapest, 2008. március 2.)
3 perc olvasásTársadalmi erőt mutató részvételre és három igenes szavazásra szólít fel a március 9-i népszavazáson a Magyar Szociális Fórum – Szociális Kerekasztal. Az emberi és a szociális jogokért küzdő önkéntes társadalmi szerveződés vasárnapi felhívásában azt írja, hogy a népszavazás tétje a legalapvetőbb emberi jog, az egészséges élethez való jog megvédése. Ez éppúgy érdeke minden egyes embernek, mint a társadalom és a nemzet egészének is.
Társadalmi erőt mutató részvételre és három igenes szavazásra szólít fel a március 9-i népszavazáson a Magyar Szociális Fórum – Szociális Kerekasztal. Az emberi és a szociális jogokért küzdő önkéntes társadalmi szerveződés vasárnapi felhívásában azt írja, hogy a népszavazás tétje a legalapvetőbb emberi jog, az egészséges élethez való jog megvédése. Ez éppúgy érdeke minden egyes embernek, mint a társadalom és a nemzet egészének is.
A társadalom akaratával szemben bevezetett vizitdíj és kórházi napidíj eltörlésére azért kell igennel szavazni, hogy senkinek a gyógyulása ne függhessen attól, ki tudja-e fizetni a vizitdíjat és a kórházi napidíjat, vagy sem. A tandíj eltörlését azért tartjuk fontosnak, hogy az anyagilag tehetősekkel szemben ne kerülhessen hátrányos helyzetbe az a gyerek, az a fiatal, akinek a szülei, eltartói – anyagi helyzetüknél fogva – nem képesek megfizetni a tandíjat, de igényt tartanak arra, hogy gyermekük szellemileg és erkölcsileg éppúgy gyarapodhasson és fejlődhessen, mint azoknak a leszármazottai, akiknek nem okoz gondot a tandíj megfizetése – áll a társadalmi szervezetek, szakszervezetek és politikai szerveződések nyitott, demokratikus együttműködési fórumának nyilatkozatában.
A Magyar Szociális Fórum – Szociális Kerekasztal felhívja a választók figyelmét arra, hogy az ingyenes orvosi ellátás és az ingyenes oktatás alapjoggá vált történelmi vívmány, melytől üzleti és politikai érdekből meg akarják fosztani az embereket. A jogfosztással szembeni alternatíva az egészségügy és az iskolarendszer társadalmi tulajdonban tartása, forráskivonás helyett forrás kiegészítés, profitorientáltság helyett államilag összehangolt fejlesztés, társadalmi-szakmai ellenőrzéssel.
A három igennel szavazók erre az alternatívára, az alkotmányos jogokra és gyermekeink jövőjére mondanak igent, visszautasítva az egészségügy és az oktatási rendszer piacosítását, a kevésbé tehetős magyar állampolgárok hátrányos megkülönböztetését. A március 9-i népszavazás első állomása annak a folyamatnak, amelynek keretében a magyar nép érvényre juttathatja akaratát az életét és megélhetését érintő alapvető kérdésekben. A következő állomás a társadalombiztosítás megvédésére irányuló népszavazás lesz, előreláthatólag ősszel. A két referendum szorosan összefügg és kiegészíti egymást. Mindkettő arra irányul, hogy a társadalmi érdek elsőbbséget élvezzen az üzleti szempontokkal szemben, és megakadályozza, hogy egy maroknyi politikai és pénzügyi csoport önös érdekei alárendelhessék a magyar társadalom érdekét.
Rajtunk múlik, milyen lesz a jövőnk! Éljünk demokratikus szabadságjogunkkal jól felfogott érdekünkben! Március 9-én akadályozzuk meg, hogy elvegyék tőlünk, ami a miénk! – áll a Magyar Szociális Fórum – Szociális Kerekasztal március 9-i népszavazásról szóló felhívásában.