Az első hazai elektromos repülőgép gyártásának helyzete 2017-18 fordulóján
2 perc olvasásA számos megrendelésre alapozva döntöttek a pécsi gyárépítésről, amely több mint évi kétszáz repülőgép előállítására lesz alkalmas. A Pécs-Pogány központ és összeszerelő üzem alapkövét 2017 augusztusában tették le, az 5 milliárd forintot is meghaladó beruházáshoz 2 milliárd forint vissza nem térítendő támogatást ad a kormány.
A Magnus Aircraft Zrt. az MSZ EN ISO 9001:2015 szabvány szerint a TÜV Rheinland által tanúsított minőségirányítási rendszert vezette be, emellett megszerezték az S-LSA minősítést az amerikai légügyi hatóságtól.
z amerikai leányvállalat immár Magnus Aircraft Inc.-ként működik (székhelye 8300 Boone Boulevard, Suite 450, Tysons Corner, VA 22182 USA), illetve bejegyezték a Magnus Aircraft Hebei Tianshan Manufacturing Co.-t, vagyis a Magnus Aircraft és a Hebei Tianshan Group joint venture vállalatát Kínában.
A kontraktus értelmében a jövőben felsőfokú képzettséget igénylő duális képzéseket indítana el együtt Magyarország első egyeteme és a pécsi nagyberuházást a közelmúltban bejelentő cég, de olyan területeken is kooperálnak majd, mint az alternatív és hibrid meghajtás, a külső formatervezés vagy a szimulátorszoftver-fejlesztés.
Sikeresen folytatódik a Siemens Zrt-vel közös projekt, a Magnus eFusion, melynek eredményeként Immár három teljesen elektromos hajtású gép repül szerte a világban, összesen több, mint 15.000 perc üzemidővel – ez elsőrangú eredménynek számít!
2018 januárjában végre minden feltétel adottá vált ahhoz, hogy a cég megkezdhesse a gyár építését a Pécs-Pogányi Repülőtér szomszédságában.
A keleti irányú kereskedelem megnyitásához szintén az év első negyed évében várható a kínai engedély megadása.
Ez év folyamán az európai tanúsítvány, az EASA megszerzése is esedékessé válik.