Blue Seven Group: A magyar elme megoldásokat keres – és talál
7 perc olvasásA Milánói Világkiállítással együtt 2015. október 6-10. között rendezték a víz témakörében a Velencei Pianeta Acqua-t. A BlueDrop, Kék Cseppnek nevezett szakmai héten Magyarország, mint kiemelt kiállító a Blue Seven Group Nyrt. szervezésében bemutatta a vízzel kapcsolatos magyar innovációkat.
A Milánói Világkiállítással együtt 2015. október 6-10. között rendezték a víz témakörében a Velencei Pianeta Acqua-t. A BlueDrop, Kék Cseppnek nevezett szakmai héten Magyarország, mint kiemelt kiállító a Blue Seven Group Nyrt. szervezésében bemutatta a vízzel kapcsolatos magyar innovációkat.
A velencei polgármester és Velence püspökének látogatását követően a velencei Fondazione Universitá Ca'Foscari egyetemről Petra Scanferla PhD felkereste a magyar standot és a bemutatott innovációkat megismerve együttműködést javasolt a Blue Seven Grouppal a víztisztítás, különösen a hajók ballaszt vizének tisztítása és a vízszint emelkedése elleni küzdelem területén. A 2015. október 8-án megtartott szakmai tudományos előadás után, amely nemzetközi fontosságú környezetvédelmi problémák megoldására mutatott be magyar fejlesztéseket, a Pianeta Aquae – Expo Venezia 2015 szervezője felkérte a magyar képviseletet, hogy a korábban október 10-ig tervezett magyar jelenlétet hosszabbítsa meg a kiállítás végezetéig.
A Milánói Világkiállításhoz kapcsolódott a Pianeta Acqua. A Velencei, vízzel foglalkozó szakkiállítás keretében került sor a BlueDrop szakmai hétre. Fő témája: A Víz, mint a városfejlesztés hálózati alapja. A rendezvényen Magyarország, mint a Víz országa kiemelt kiállítóként mutatta be a vízzel kapcsolatos legújabb magyar fejlesztéseket. A vízgazdálkodás nemzetközi ranglétráján Magyarország közel másfél évszázada az elsők között található.
Ebbe a tradícióba illeszkedett a magyar szerepvállalás a közelmúltban is.
Magyarország EU elnökségének egyik fő témája a víz volt, ekkor fogadták el az EU Duna Régió Stratégiáját. A víz szakterületén központi szerepet vállalt az ENSZ Fenntartható Fejlődési Konferenciája (Rió+20 konferencia) előkészítésében, kezdeményezte az ún. „Víz Barátai" csoport létrehozását az ENSZ-ben. Valamennyi jelentős nemzetközi és ENSZ szervezet részvételével 2013 októberében megrendezte a Budapesti Víz Világtalálkozót. Ezen több mint 100 ország képviseltette magát, valamint részt vettek a vízzel foglalkozó magánalapítványok, civil szervezetek és a kapcsolódó üzleti fórumon a nemzetközi vízipar legjelentősebb képviselői is.
Az ENSZ-ben Magyarország képviselője vezette a Fenntartható Fejlődési Célokat kidolgozó munkacsoportot. A jövő fejlesztéspolitikájának irányát meghatározó stratégiában a vízzel és szanitációval kapcsolatos feladatok önálló tételként szerepelnek és további célok megvalósításának fontos elemei.
A Velencei Expo (Pianeta Aqcua) vezető magyar kiállítója a Blue Seven Group Nyrt.
A Blue Seven Group Nyrt-t Dr. Böjthe Kálmán alapította 2013 januárjában. A tőzsdei bevezetését tervező társaság célja, hogy innovatív magyar találmányokat és termékeket vezessen be hazai és nemzetközi piacokra. A Blue Seven Group Nyrt. 21 képviselt szabadalommal rendelkezik a környezetvédelem, az informatika, az egészségügy valamint az élelmiszerek/mezőgazdaság területén.
Bemutatásra került fejlesztések/találmányok:
Műanyaghulladék újrahasznosító berendezés az óceánok szennyeződésének csökkentésére
Az óceánokon úszó, műanyagból álló hulladékszigetek újrahasznosítására szolgáló eljárás. A mobil berendezés a hulladékból energiahordozókat (gázolaj, benzin és fűtőolaj) és vegyipari alapanyagokat állít elő, akár az nyílt vizeken is.
Mobil víztisztító
Mobil víztisztító berendezés, amely nehézfémekkel szennyezett vízből állít elő ivóvizet. Polgári és katonai célra egyaránt alkalmazható.
Part menti területek védelme
A tengerek szintjének emelkedése milliók életterét veszélyezteti. A Párizsban is kitüntetett magyar innováció hozzájárul a part mentén természetes gátak kialakításához, ezzel védve meg a vízszint emelkedésétől a partszakaszt.
Kisméretű, mobil víztisztító és energiatermelő
A víz tisztítása során kinyert szennyeződések újrahasznosítása kisméretű áramtermelő generátor által.
Ipari hűtővizek kezelése
Az eljárás vegyszerek hozzáadása nélkül tisztítja az ipari hűtővizet, ezáltal az igénybevett víz hosszabb ideig használható. Hozzájárul jelentős vízmennyiség megtakarításához. Kíméli a környezetet, mivel lehetővé teszi az ipari hűtővizek forralásmentes és mérgező anyagok hozzáadása nélküli tisztítását
Tengerjáró hajók ballasztvizének tisztítása
Az ENSZ, a tengeri forgalmat szabályzó szervezete az IMO rendelete alapján 2016-tól a tengerjáró hajók üres raktérének kitöltésére használt (ballaszt) vizet csak tisztítva lehet a tengerbe vezetni. A találmány lehetővé teszi a ballaszt víz folyamatos tisztítását.
Ivóvíz gyümölcsből
Az eljárás a gyümölcsök feldolgozása során tiszta ivóvizet termel. A feldolgozott alapanyagoktól függetlenül a végtermék íz- és szagsemleges ásványokban gazdag ivóvíz.
A víz, mint építőanyag
Az eljárás vízzel töltött építőelemek készítését teszi lehetővé. Javítja az épületek hőszigetelését: Energiatakarékos, hűtésükhöz/fűtésükhöz kevesebb energiára van szükség. Egészséges, szabályozza a belterek páratartalmát.
CO2 kibocsátás csökkentése
A magyar találmány ötven százalékkal csökkenti a CO2 kibocsátást. Az eljárás úgy nagyipariban mint gépjárművekben is alkalmazható.
A szeptemberi sajtótájékoztatón a Blue Seven Group elnök vezérigazgatója, Dr. Böjthe Kálmán cégéről, mint a Velencei Expo vezető magyar kiállítója és a BlueDrop szakmai hétről a következőket mondta:
„A Blue Seven Group tulajdonosai számára a legfontosabb értékek az egészség és a környezet védelme. Innovációinkkal elsősorban ezeknek az értékek megőrzésére törekszünk. Nemzetközi piacvezető partnereink megbízásából piaci és befektetési lehetőségeket biztosítunk az innováció, az egészségügy, az energiagazdálkodás és a környezetvédelem területein. Az utóbbi szempontjából is fontos számunkra, hogy az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából a Pianeta Aqcua magyar vezető kiállítói lehetünk és a Velencei kiállításon elkötelezettségünknek megfelelően képviselhetjük a magyar feltalálókat. A nemzetközi piaci igényeket és a kiállítás témáját is figyelembe véve, a rendezvényen olyan magyar találmányokkal jelentkezünk, amelyek tökéletesen illeszkednek a szakmai hét tematikájába és széles nemzetközi érdeklődére számíthatnak, ezzel is alátámasztva a magyar kutatók világhírét!"
Kapcsolódó rendezvényen kerekasztal beszélgetést tartottak az árvízvédelemről a Blue Drop hét szakmai partnerei, többek között: Centro Epson Meteo, University Ca‘ Foscari of Venice, University of Verona, Veneto Region and ANBI VENETO (former Unione Veneta Bonifiche) részvételével, valamint borászati és gasztronómiai fesztivál keretében Magyarország a Balaton környékének konyháját és borait mutatta be. Gálaműsor keretében Magos Zoltán, Magyarország Római Nagykövetsége egykori főszakácsának balatoni halakból készült ételkompozícióit ismerhette meg a nagyközönség.
http://www.pianeta-acqua.com/?lang=en
Lantai József