Drábik János: Kinek profitál a menedékipar?
Az osztrák Info-Direkt[1] (elektronikusan és nyomtatásban is megjelenő független magazin) tizenegy különböző forrásra támaszkodva további fontos információkat is közreadott, amelyek új megvilágításba helyezik a menekültkérdést. Az Ausztriában megjelenő Tageszeitung 2015. augusztus 12-i száma „Csaknem 21 millió eurót kasszírozott a menedék-cég" című tudósításában felteszi a kérdést, hogy ezt a tetemes összeget valójában ki tette zsebre? Kihez tartozik a cikkben szereplő menedék-cég (Asyl-Firma)? Ha keresztülrágjuk magunkat a vállalati összefonódásokon, akkor a fináncoligarchia és a menedék-ipar közti gyanús szövetségre bukkanunk.
Az osztrák Info-Direkt[1] (elektronikusan és nyomtatásban is megjelenő független magazin) tizenegy különböző forrásra támaszkodva további fontos információkat is közreadott, amelyek új megvilágításba helyezik a menekültkérdést. Az Ausztriában megjelenő Tageszeitung 2015. augusztus 12-i száma „Csaknem 21 millió eurót kasszírozott a menedék-cég" című tudósításában felteszi a kérdést, hogy ezt a tetemes összeget valójában ki tette zsebre? Kihez tartozik a cikkben szereplő menedék-cég (Asyl-Firma)? Ha keresztülrágjuk magunkat a vállalati összefonódásokon, akkor a fináncoligarchia és a menedék-ipar közti gyanús szövetségre bukkanunk.
A profitorientált menedék-ipar (azilum-ipar) a menedékjogot kérők elszállásolásáról, őrzéséről és ellátásáról gondoskodik. A menekülttáborok működtetését Ausztriában nem az állam látja el közvetlenül, hanem egy nyereségorientált magánvállalat. Ennek a cégnek a neve "Schweizer Firma ORS", amely 2014-ben kereken 21 millió eurót kapott a bécsi Belügyminisztériumtól az osztrák adófizetők pénzéből. A Der Standard című lap felteszi a kérdést: kihez tartozik ez a misztikus félhomályba burkolózó „ORS" nevű cég? – ezután válaszol is rá:
„Az ORS üzemeltető cég a Schweizer Ox Csoporthoz tartozik, amelyet 2013 nyarán a brit Equistone Partners Europe (EPE) megvásárolt. Az EPE viszont mintegy 30 intézményi befektető és a Barclays Bank tulajdonában van." [2]
Itt ér véget a Der Standard kutatótevékenysége és kezdődik el az Info-Direkt által folytatott kutatómunka:
Az ausztriai ORS GmbH (ORS Korlátolt Felelősségű Társaság) a svájci ORS Service AG-hez (ORS Szolgáltató Részvénytársasághoz) tartozik. Egyértelműen nyereségorientált részvénytársaságról van szó, amely a saját meghatározása szerint politikailag és vallásilag semleges. A rohamosan növekedő és tömegessé váló menekültáradatból az ORS milliós nagyságrendben profitált és profitál. Így írt erről a Der Standard:
„Hogy milyen nagy a profit, nehéz megítélni. Az ORS üzemeltető cég, amely a svájci Ox Csoporthoz tartozik, s amelyet 2013 nyarán megvásárolt a brit Equistone Partners Europe, mintegy 30 intézményi befektetőhöz és a Barclays Bankhoz tartozik. Eddig az EPE öt pénzalapot hozott létre, amelybe kétmilliárd eurót fektetett be."
Svájcban az ORS forgalma 1998-ban még csak 20 millió frankot tett ki. Időközben ezt megháromszorozta. 2010-ben a Teledata adatai szerint a forgalma 55 millió frankra növekedett.[3] A következő évben már elérte a 70 millió frankot.[4] Ausztriában 2014-ben a forgalom elérte a 21 millió eurót. Az Európába irányuló menekültinvázió következtében a forgalom ugrásszerűen megnövekedett. A svájci menekültszállásokon és az ausztriai Traiskirchen menekülttáboron kívül (e sorok írásakor egyedül itt több mint 5000 menekült tartózkodik) az ORS menekültlétesítményeket működtet Voralbergben[5], Ingolstadtban[6], illetve Münchenben[7].
Az ORS Részvénytársaság mögött – már tudjuk – az EPE tartózkodik. Ki azonban a szóban forgó 30 befektető, és ki áll a Barclays Bank mögött? Ők ugyanis azok, akik az EPE-t az ellenőrzésük alatt tartják. Kiderült, hogy ők a pénzoligarchia globális szereplői. A szálak a Rothschild bankárdinasztiánál futottak össze.
Az Equistone Partners Europe a Barclays Banknak – a világ legbefolyásosabb óriásvállalatának – a leányvállalata:
„A zürichi Svájci Szövetségi Műszaki Egyetem (ETH) kutatói kimutatták, hogy melyek azok a nagyvállalatok, amelyek uralják a világgazdaságot, és milyen messzire ér el a befolyásuk. Megállapították, hogy csupán 147 óriásvállalat ellenőrzi a világgazdaság nagy részét. Méreteikhez viszonyítva aránytalanul nagy befolyással rendelkeznek. Különösen nagy befolyással rendelkeznek a pénzügyi szektor vállalatai, a bankok és a befektető pénzalapok. Ezek közül is a legbefolyásosabb a brit Barclays Bank."[8]
A tanulmány egyik szerzője Wolfgang Freisleben „Rothschild-Csatahajónak" nevezte a Barclays-t, amelynek a legfőbb részvényese a „NM Rothschild" magánbank és amelynek társbankja a „Lazard Brothers".[9]
A Rothschild-dinasztia meghatározó szerepe személyesen is megnyilvánul. A Barclays elnöke, Marcus Agius éveken át Rothschild-nak a veje volt. Ő vette feleségül Edmund de Rothschild Katherine Juliette nevű lányát. Ez tette lehetővé azt is a számára, hogy nemcsak a világ legnagyobb befolyású vállalatának az elnöke legyen, hanem a brit BBC igazgatója is, valamint a Bilderberg Csoport Irányító Bizottsága három vagyonkezelője közül az egyik.[10]
Hasonlóak a személyi összefonódások az EPE-nél is. Ez a Barclays Banknak az egyik elágazása és szorosan kapcsolódik a Barclays-hoz és a Rothschild Házhoz. Az EPE legfőbb irányítói kölcsönösen váltják egymást a Rothschild privátbank vezetőivel. A vállalati átvételeket is közösen tervezik és hajtják végre.[11] Jó példa erre az az eset, amikor 2012-ben a „Sunrise Medical" átvételét az EPE-nek a Rothschild, a Simpson Thacher & Bartlett LLP és a Deloitte Tax LLP ajánlotta.[12]
Az egybekapcsolódó vállalati struktúrák profitját mindig a tulajdonosi lánc végén állók teszik el. Megállapíthatjuk tehát, hogy működik egy menedék-ipar, amely, legalábbis Ausztria és Svájc vonatkozásában a pénzhatalmi világelit csúcsán álló leghatalmasabb bankárdinasztiához, a Rothschild-házhoz tartozik.
[1] http://www.info-direkt.at/rothschild-und-die-asyl-industrie/
[2] http://derstandard.at/2000019752710/Friedliche-Demonstration-in-Traiskirchen
[4] http://www.tagesanzeiger.ch/schweiz/standard/Das-Geschaeft-mit-den-Asylbewerbern/story/19176314
[5] http://www.vol.at/wie-in-traiskirchen-ors-uebernimmt-auch-in-vorarlberg-fluechtlingsbetreuung/4398168
[6] http://www.orsdeutschland.com/#!ORS-führt-AEDependance-Ingolstadt/c17qu/i4tvdd5e1
[7] http://www.orsdeutschland.com/#!ORS-Deutschland-GmbH-betreut-Asylbewerber-in-der-Funkkaserne/c17qu/hz9kuwot37
[8] http://www.fr-online.de/wirtschaft/maechtige-konzerne-147-unternehmen-kontrollieren-die-welt,1472780,11055250.html
[9] http://www.geld-magazin.at/flipBooks/gm1212/gm1212/assets/basic-html/page19.html
[10] https://de.wikipedia.org/wiki/Marcus_Agius
[11] http://www.equistonepe.com/team-member/team-detail?id=36&lan=en
[12] http://www.equistonepe.com/team-member/team-detail?id=75&lan=en
Az eredeti publikáció megjelent: http://drabikjanos.com/2015/08/21/kinek-profital-a-menedekipar/