Irány a szárazföld! – második jelentés az Internethajóról — 2. rész: Délután
3 perc olvasásDélután két szekcióban folytatódott a Magyarország digitális jövőjéről folytatott eszmecsere az idén tizedik alkalommal megrendezett Internethajó rendezvényen. A helyszínül szolgáló Európa hajó Buda és Pest termében egyaránt sikerrel oldották meg a délutáni résztvevők a konferenciák ebédje utáni legnehezebb előadói feladatot, az elnehezülő szempillák nyitva tartását. Persze nem mindennap történik meg, hogy az Országgyűlés informatikai és távközlési albizottsága egy szakmai konferencián tartja kihelyezett, nyilvános ülését, mint ahogy ma történt az Internethajó Buda termében.
Délután két szekcióban folytatódott a Magyarország digitális jövőjéről folytatott eszmecsere az idén tizedik alkalommal megrendezett Internethajó rendezvényen. A helyszínül szolgáló Európa hajó Buda és Pest termében egyaránt sikerrel oldották meg a délutáni résztvevők a konferenciák ebédje utáni legnehezebb előadói feladatot, az elnehezülő szempillák nyitva tartását. Persze nem mindennap történik meg, hogy az Országgyűlés informatikai és távközlési albizottsága egy szakmai konferencián tartja kihelyezett, nyilvános ülését, mint ahogy ma történt az Internethajó Buda termében.
A színházi műszóval táblás ház előtt folytatott, Márfai Péter (MSZP) elnökletével zajló tanácskozáson a bizottság jelenlévő tagjain kívül meghívott vendégként vett részt Pettkó András az MDF részéről. A számos érintett kérdés között volt olyan, amelyik az adott közegben meglepően hatott, és ezzel vívott ki figyelmet (például a könyvtárak helyzetéről szóló előterjesztésnél meglehetősen furán vette ki magát az a kijelentés egy deklaráltan az internetpenetráció bővítését zászlajára tűző rendezvényen, hogy az életfogytig tartó tanulás egyik módja, ha az emberek eljárhatnak könyvtárba), ugyanakkor olyan témák is felmerültek, amelyek szinte tapintható indulatokat szítottak az it-szakma jelenlévő képviselői körében – megemlítendő a cafetériaként juttatott internethozzáférés tervezett megadóztatása.
Eközben a Pest teremben egy jóval hálásabb témával birkóztak az előadók – és a téma fogyaszthatóságát jól jellemző módon kisvártatva az előadáson résztvevő közönség -, a Nemzeti Digitális Közmű megvalósítását támogató média szerepéről folyt a beszélgetés. Az ily módon kerekasztallá alakuló programpont színvonalas vitát hozott, amelyet természetesen egy rövid sajtóösszefoglalónak nem is lehet célja visszaadni.
A záróelőadások egyik szekciójában Keresztesi János, az Informatikai Vállalkozások Szövetségének elnöke, Diósy Tamás, az eWorld ügyvezetője (egyben az Internethajó rendezvény egyik házigazdája), Cseterki Imre, a Nemzetközi Technológiai Nonprofit Kft. képviselője, Horváth Tamás, a HTS Pénzügyi Tanácsadó Kft. ügyvezetője és Vinnai János, az MKIK eGazdaság Kollégium elnöke igyekeztek összefoglalni a KKV-k előtt tornyosuló kihívásokat és ezek megoldásait. E körben elsősorban a pályázati források felderítéséről és azok hatékony felhasználásáról esett szó. A párhuzamosan zajló, a Digitális Szolidaritási Hálóról tartott kerekasztalbeszélgetés kézzelfogható eredményt is felmutatott – és itt a kézzelfoghatót tessék szó szerint érteni -, ugyanis egy DVD-formájában bemutatták a Digitális Szolidaritási Katalógus legelső számát, amely több mint száz megoldást tartalmaz a hátrányos helyzetűek digitális elmaradásának felszámolására, amelyeket különböző civilszervezetek dolgoztak ki.
Mentőöv Magyarországnak? – jelentés a tizedik Internethajóról — 1. rész: Délelőtt | EuroAstra Internet Magazin
http://www.euroastra.info/node/26662