Kutatók Éjszakája a Pannon Egyetemen — 2014. szeptember 26.
A Pannon Egyetem már több éve aktív résztvevője a Kutatók Éjszakája országos hatókörű rendezvénysorozatának, melyet az idei évben szeptember 26-án tartottak. A Pannon Egyetem öt kara Veszprémben és Keszthelyen várta a tudomány iránt érdeklődő kicsiket és nagyokat. Az ingyenes programokon az idei évben közel 700-an vettek részt.
A Pannon Egyetem már több éve aktív résztvevője a Kutatók Éjszakája országos hatókörű rendezvénysorozatának, melyet az idei évben szeptember 26-án tartottak. A Pannon Egyetem öt kara Veszprémben és Keszthelyen várta a tudomány iránt érdeklődő kicsiket és nagyokat. Az ingyenes programokon az idei évben közel 700-an vettek részt.
A Gazdaságtudományi Kar „Offline Közösségi Nap" címmel a fiatalok körében népszerű közösségi oldalakat (pl. Facebook, Instagram, Foursquare) helyezte át internetmentes környezetbe, így az egyes alkalmazásokat analóg módon is kipróbálhatták a látogatók. Emellett a kar képzéseivel különböző játékok segítségével is megismerkedhettek. A középiskolai osztályoknak szóló játékon a legeredményesebb a Veszprémi Közgazdasági és Közigazgatási Szakközépiskola 12. B osztálya volt, akik a Gazdaságtudományi Kar felajánlásából megnyerték érettségi tablójuk elkészítését.
A Mérnöki Kar „Nyitott Karral várunk! Szerezz Junior Mérnöki Diplomát a Mérnöki Karon!" címmel több látványos bemutatóra és laborlátogatásra invitálta az érdeklődőket. Az Univerzális Műhelyfoglalkozások keretében az intézmény oktatói tartottak érdekes előadásokat a madárgyűrűzés hasznosságáról, asztrofotók segítségével a kontinensek csillagairól, az elektronmikroszkópos helyszínelésről és a földkéregi radioaktív izotópok széleskörű alkalmazásáról. A látogatók a kapcsolódó kérdések helyes megválaszolásával megszerezhették a Junior Mérnöki Diplomát is, melyet az idei évben 239-en vettek át.
A Modern Filológiai és Társadalomtudományi Kar interaktív előadásokkal, bemutatókkal és sétával várta az érdeklődőket. A középkor és a barokk veszprémi örökségének rózsaábrázolásainak bemutatása mellett kutatási eredményekre és napi pedagógiai praxisra épülő interaktív neveléstudományi előadásra is sor került. Az Angol-Amerikai Intézet szervezésében az intézet oktatói és diákjai az érdeklődőkkel közös sétán vettek részt, mely közben a populáris kultúra és irodalom-, történelem- és nyelvtudomány közti érdekes kapcsolódási pontokat villantottak fel.
A Műszaki Informatikai Karon „Mert az informatika nemcsak a számítógépekről szól!" címmel bemutatták a kutatások emberi oldalát, megnyíltak a laborok és érdekes kísérletek részesei voltak az érdeklődők. Az informatikai világa iránt érdeklődők rangos kutató professzorok izgalmas előadásait követhették figyelemmel, akik válaszoltak is a kérdésekre többek között az egészséggel, robotokkal, az intelligens városokkal, a szenzorokkal és az adatvédelemmel kapcsolatos témakörökben.
A Georgikon Kar Keszthelyen „Éjjel-nappal Georgikon" elnevezésű programsorozatában neves előadók közreműködésével három érdekes előadást kínált az este folyamán. A kelták titokzatos világának megismerése mellett gyommagvakat vizsgáltak meg mikroszkópos felvételek alapján, valamint a burgonya köré épülő előadással, fajtabemutatóval és kóstolóval is várták az agrártudományokra fogékony érdeklődőket.