Megújuló energiaforrást használ a Pannon új székháza
2 perc olvasásMegújuló, környezetbarát energiaforrást, geotermikus hőszivattyús hőenergiát tervez alkalmazni a Pannon most épülő törökbálinti székházának ellátására. A Pannon Közel a környezethez programja keretében megvalósuló megoldás hazánk egyik legjelentősebb ilyen jellegű projektje lesz.
Megújuló, környezetbarát energiaforrást, geotermikus hőszivattyús hőenergiát tervez alkalmazni a Pannon most épülő törökbálinti székházának ellátására. A Pannon Közel a környezethez programja keretében megvalósuló megoldás hazánk egyik legjelentősebb ilyen jellegű projektje lesz.
A Pannon épülő új székháza sok tekintetben egyedülálló beruházás. Magyarországon eddig nem alkalmazott, teljesen új irodakoncepciót teremt, mely a benne dolgozó emberek interaktivitására és az alkotó munkára helyezi a fő hangsúlyt. A székház méltó a Pannon elkötelezettségéhez, amely a leginkább környezettudatos hazai társaságok egyikévé teszi: az új irodaház organikusan épül be a természetbe. Az épület a nyolchektáros völgy területének mindössze 7,55 százalékát foglalja majd el a megengedett 30 százalék helyett. A terület 69 százalékát megőrzik zöldterületként, bár az előírás mindössze 40 százalék lenne.
Az új székház rendkívüli nagyságrendű megoldással is hozzájárul a vállalat környezetbarát programjához: a fűtés és hűtési rendszert jelentős részben geotermikus hőszivattyús energia felhasználására alapozzák. A rendszer a 180 darab, 100 méter mélyen elhelyezett úgynevezett földhőszondák segítségével kinyert, 15 fokos földhőt három hőszivattyú segítségével nyáron hűtésre, télen fűtésre használja fel. A beruházás a becslések szerint mintegy tíz év alatt térül meg. A hőszivattyús rendszer teljesítménye 860 kilowatt a fűtéshez, 960 kilowatt a hűtéshez.