Mobil eszközök felé tolódik az internetes forgalom
A Gemius kutatásból kiderül, a közép-európai régióban igen magas a mobil eszközökről (okostelefon és tablet) történő oldalletöltések aránya.
A Gemius kutatásból kiderül, a közép-európai régióban igen magas a mobil eszközökről (okostelefon és tablet) történő oldalletöltések aránya.
A vizsgált országok közül Szlovákia vezet, ahol ez az arány már 25 százaléka a teljes online forgalomnak. Magyarország is intenzív emelkedést mutat, így eléri a 9 százalékot, (szemben a 2011 decemberében mért 2 százalékkal). Hasonló a helyzet a Cseh Köztársaságban, ahol 2013-ban már elérte a 10 százalékot, (pedig 2011 decemberében mindössze 1 százalék volt) és Lengyelországban, ahol az internetes forgalom 11 százaléka érkezik mobil eszközökről (míg 2011 decemberében csak 2 százalék volt).
Fentieken kívül még számos érdekes következtetés olvasható a jelentésben, mely a régióban Magyarország mellett még a Cseh Köztársaságban, Lengyelországban és Szlovákiában is elemzi az internetes piac helyzetét. A teljes jelentés "Online Landscape: Central Europe" címmel letölthető a Gemius weboldalán. A riport a 2013-as adatokon alapul.