Paralimpia a Magyar Televízióban – minden nap hírek és összefoglalók
A Paralimpiáról is minden nap tudósít a Magyar Televízió. A sporthírekben két perces hosszabbításban, amíg a nap végén 25 perces összefoglalóban számol be a nap eseményeiről a sportszerkesztőség. A telesport.hu-n szintén követhetők az események.
A Paralimpiáról is minden nap tudósít a Magyar Televízió. A sporthírekben két perces hosszabbításban, amíg a nap végén 25 perces összefoglalóban számol be a nap eseményeiről a sportszerkesztőség. A telesport.hu-n szintén követhetők az események.
A XIII. Paralimpiáról, illetve a 33 magyar versenyzőről több időpontban és több csatornán is tudósít a Magyar Televízió. A sporthírek fő- és éjjeli kiadásában (a 19:30-as Híradó végén és 23:00 körül) rövid összefoglalókat láthatnak a nézők, amíg a reggeli sporthírekben (07:10-kor) az éppen kint zajló eseményekről ad hírt az MTV.
A versenynapok végére 25 perces összefoglalót állít össze a szerkesztőség az aznapi eseményekről, amelyet éjfél körül (a műsorrend miatt változó időpontban) sugároz az m1.
Szeptember 7-étől 18-áig minden összefoglalót megismétel az MTV 14:30-tól. Első alkalommal, szeptember 7-én 50 percben, majd utána hétköznap 25 percben, szeptember 14-én vasárnap ismét 50 percben láthatóak újra az éjszakai adások.
Minden tudósítás és összefoglaló látható lesz az MTV „harmadik csatornáján", a http://www.telesport.hu/ portálon is, ahol a műsorok utólag is visszanézhetők és az érdeklődők napszaktól függetlenül tájékozódhatnak az aktuális hírekről.
Az MTV Pekingben tartózkodó két forgatóstábja együttműködik a Duna Tv munkatársaival, és kölcsönös anyagcserével segítik egymást a nézők minél jobb kiszolgálása érdekében. A Magyar Televízió együttműködik a Sport 1-gyel is a Paralimpia népszerűsítésében.