2024.december.28. szombat.

EUROASTRA – az Internet Magazin

Független válaszkeresők és oknyomozók írásai

Új szuperprodukció készül, az Álomutazó

6 perc olvasás

alom-.jpgDecemberben egy újabb álom válik valóra, egy újabb csodával varázsolja majd el a nézőket a TulipánTündér. Újabb látványos zenés színpadi előadással jelentkezik, a 2014-2015-ben A Játékkészítőt is létrehozó TulipánTündér Produkció. Idén is parádés szereposztás, profi alkotógárda garantálja majd a szórakozást a BOK csarnokban, a két ünnep közt. Az alkotók most arra készülnek, hogy a karácsonyi csodavárást egy újabb varázslatos szuperprodukcióval tegyék felejthetetlenné.

 

Az Álomutazó című családi-mesemusical az álmok útján repít a jövőbe, olyan szereplőkkel, mint Stohl András, Schell Judit, Szabó Győző, Zsédenyi Adrienn, Hajdu Steve, Falusi Mariann és sokan mások. A darabot Juronics Tamás rendezi, a dalokat – a platinalemezes A Játékkészítőhöz hasonlóan – Rakonczai Viktor és Orbán Tamás jegyzi.

A Játékkészítőt két évben, 8 nap alatt több mint százezren nézték meg, ezzel a hazai szórakoztatóiparban egyedülálló sikert jelentett. A pop-show musicalként aposztrofált darab műfajteremtő előadás volt a hazai színház világában, egy olyan nagyszínpadi „családi-musical”, ami 1 00%-ban magyar készítésű, de a Broadway világának hatalmas produkcióit idézte, a hazai színházi élet legismertebb szereplőit vonultatta fel, a platinalemezes slágereket a legismertebb énekesek adták elő, és lenyűgöző látványvilága felejthetetlen élményt jelentett mindenkinek.

„A Játékkészítővel sikerült megvalósítani egy álmot, létrehoztunk egy produkciót, amihez fogható még nem volt Magyarországon” – mesélte Illés Gabriella producer. „Ha az ember követi az álmait, ha kétely nélkül hisz benne és a megvalósítás és megvalósulás során sem bizonytalanodik el és közben a tapasztalatokat beépítve építi tovább az álmokat, azaz a produkcióját, akkor nagyon sok embernek tud örömet adni. Akkor azt mondtam, hogy vannak további terveink újabb produkciókkal. Azt, hogy egy ilyen változó világban most újra arról beszélhetek, hogy létrejön egy újabb mese-musical, újra a legnagyobb sztárokkal, profi alkotókkal dolgozhatunk és alkothatunk, önmagában csodaként élem meg.”

A TulipánTündér új produkciójában, az Álomutazóban arról lesz szó, ami azután történik, hogy este az ágyban becsukjuk a szemünket, ami ilyenkor a fejünkben történik, azaz az álomról, hogy mitől vannak, ki csinálja őket, és miért. Arról, hogy ma, amikor úgy érezzük, gondoljuk, tapasztaljuk, hogy annyi minden van, amit be kell fogadni, hogy mindig a maximumot kell hozni, mennyire elveszítjük a kapcsolatot saját magunkkal, az álmainkkal, nem adunk időt arra magunknak, hogy feldolgozzuk azt a rengeteg információt, amit kapunk. Ezzel a mesével a profi szórakoztatáson túl az alkotók azt is szeretnék, hogy az előadás után a felnőttek egy kicsit elgondolkozzanak, lelassuljanak, és újra tudjanak kicsit álmodozni és álmodni, pont úgy, mint gyerekkorukban. A gyerekeket pedig egyszerűen szeretnék elvarázsolni és szeretnék, hogy ne csak most, hanem felnőtt korukban is merjenek álmodozni.

A TulipánTündér produkciós iroda tehát most újabb, a korábbihoz hasonlóan nagy, ha nem még nagyobb előadásra készül, amit idén karácsony és szilveszter között mutatnak be a (volt Syma) BOK csarnokban. A történet főhőse egy kisfiú, aki a modern informatika világában él, ahol az idő maximális kihasználása következtében nem marad hely az álomvilágnak. Magányos, akire szülei a rengeteg munka miatt nem figyelnek. Álombeli barátaival hősiesen küzd és bátorságával sikerül ismét az álmokat visszahozni a mindennapokba.
Erre az álomutazásra a hazai színházi élet legismertebb szereplőivel, a legjobbak között számon tartott énekesekkel és egy profi alkotógárdával készülnek, és idén is az a cél, hogy a látvány, a zene és a mondanivaló, az egész élmény olyan legyen, amiről elismerően beszélnek a nézők.

 

A parádés szereposztásban pedig ott van – A Játékkészítőben is feltűnt – Stohl András, Szabó Győző, Radics Gigi, Hajdu Steve. Stohl szerint, aki a korábbi darabban címszerepet játszott, azért érdemes elhozni a darabra a gyerekeket, mert ilyet még nem láttak, és biztos, hogy egész évre, vagy akár az egész életére hatással lehet. „Egyrészt kap egy olyan történetet, amivel tökéletesen tud azonosulni, másrészt egy olyan vizuális élményt, ami kitörölhetetlen”

De újabb sztárok is csatlakoztak a csapathoz, mint Schell Judit, Keresztes Ildikó, Zséda (Zsédenyi Adrienn), Falusi Mariann, Varga Viktor és Abel Anita, bár utóbbiról kiderült, hogy már A Játékkészítőnél is ott volt, igaz nézőként. „Amikor A Játékkészítőt néztem, az a hatalmas munka és szeretet, ami a legfontosabb, a nézőtérre is bekígyózott. Mindig jó színészként látni egy ilyen produkciót és persze az emberben felmerül, hogy milyen jó lehet egy ilyen nagy, monumentális dologban benne lenni— mesélte.
A főhős Tomit három gyerekszínész, Bakonyi Simon, Marinka Móric és Szabó Hunor alakítja majd.

 

A darabot Vinnai András, Szép Ernő-díjas író írta, társai voltak a Kincsemet és a Liza, a rókatündért is jegyző Hegedűs Bálint, valamint dramaturgként Almási-Tóth András, Opera Program vezető, a zeneakadémia docense, aki egyebek mellett a Szegedi Nemzeti Színház irodalmi vezetőjeként és a Szegedi Kortárs Balett dramaturgjaként is dolgozott.
A zene és a szöveg egy összeszokott páros munkája, csakúgy, mint A Játékkészítőnél a dalok az Artisjus-díjas és eMeRTon-díjas magyar zenész, zeneszerző, zongorista Rakonczai Viktor és a 31 arany és 33 platinalemezes dalszövegíró, Orbán Tamás munkája. A díszletet Rajcsányi Balázs, Bass Awards silver és bronze díjas díszlettervező tervezi, többek között az X-faktor, Csillag Születik és a Megasztár díszlettervezője és látványtervezője álmodja színpadra, a jelmezeket Az Év jelmeztervezője-díjat is elnyert Bujdosó Nóra tervezi.

Az Álomutazó vizuál rendezője a Valami Amerika I., Valami Amerika II., a Társasjáték és a Kincsem nagysikerű rendezője, Herendi Gábor. Bár saját bevallása szerint a film világában mozog otthonosan, a színház sem áll távol tőle, hisz’ rendezett már színpadon „Ez egy hosszú munkafolyamat, ahogy együtt érik a darab a színészekkel, teljesen más munkamódszert igényel, mint a film és ez nagyon szimpatikus számomra. A darab rendezője és koreográfusa pedig a Kossuth-díjas táncos, koreográfus, rendező Juronics Tamás. „Ekkora produkció nincs Magyarországon, már a méreteiben is lenyűgöző” – meséli – „másrészt pedig egy csodálatos történet, aminek fantasztikus tanulságai vannak” – teszi hozzá a rendező, aki azt is elárulta, hogy a díszlet – egyedülálló módon – ledfalakból fog állni, nagyon sok táncos lesz és olyan színpadi effektek jelennek meg, melyeket csak nagy showműsorokban lehet látni.

 

  1. december 26-30.

Álomutazó

BOK csarnok

Budapest, Dózsa György út 1.

 

http://www.tulipantunder.hu

 

Lantai József

EZ IS ÉRDEKELHETI

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Alapította : Pósvári Sándor - 1973. Powered by WebshopCompany Ltd. Uk Copyright © All rights reserved. 2025©