Válság és karrier esélyek – Fókuszban a pályakezdők és a kisgyermekes anyukák
3 perc olvasásA válság, és a gazdasági visszaesések végett még nehezebb az elhelyezkedni , a pályakezdőknek és a gyes-m lévők a leginkább veszélyeztetettek, hívja fel a figyelmet Valyon Beatrix szakértő. A kormányzat a válságkezelő programjával a legérzékenyebb területeket érinti. A jövő fiataljai hátrányos helyzetbe kerülhetnek a rossz döntések végett.
A válság, és a gazdasági visszaesések végett még nehezebb az elhelyezkedni , a pályakezdőknek és a gyes-m lévők a leginkább veszélyeztetettek, hívja fel a figyelmet Valyon Beatrix szakértő. A kormányzat a válságkezelő programjával a legérzékenyebb területeket érinti. A jövő fiataljai hátrányos helyzetbe kerülhetnek a rossz döntések végett.
Karrier a munkához kapcsolódik, ezért a jövőjét meghatározó tényezők között a munka világának változásai húzódnak meg. A karrier egykoron és most is a munka a foglalkozás a foglalkoztatás és állás négyszögében helyezkedik el. Kifejezheti az egyén önazonosságát, utalhat érzéseire arról ki is ő, mit szeretne elérni, kifejezheti álmait, reményeit az egyén társadalmi integráltságát. A karrier maga az élet. ahol összekapcsolódik a múlt, a jelen, és a jövő. A karrier tartalmazza a személyek várakozásait a jövővel kapcsolatban.
Persze kérdés, hogy kinek és mit hoz a jövő.
A tevékeny, önmegvalósító, állandó mozgásban lévő ember karrierre van ítéltetve mondják a szakemberek.
Kérdés azonban, hogy lesznek-e munkahelyek, ahol a karrier esélyeinket növelhetnénk. A gyes-en lévő szülőknek, amúgy is nehézséget okozott, a munkába való visszamenetel. Számos multi cég még az alkalmazásban lévő kismamával közli, hogy a GYES lejárta után már nem fogja visszavenni.
A kormányzat ahelyett, hogy munkahelyeket teremtene és támogatná a gyes-ről visszamenő szülők munkába állásának lehetőségét sorra hozzák a rossz intézkedéseket!
Lerövidítjük a GYES, GYED időtartamát, cserébe viszont nincsenek munkahelyek, de ha valami csoda folytán lennének – a gyermeküket nem tudják a szülők hova elhelyezni-, hiszen a bölcsődéket bezárták hivatkozva arra, hogy nincsenek kellőképpen kihasználva és gazdaságtalan a működésük.
A fiatal pályakezdők nem tudnak elhelyezkedni, viszonzásul a kormány kitolja a nyugdíjkorhatárt!
Valyon Beatrix szakértőként, kiskorú gyermek édesanyjaként rávilágít arra, – nem lehet egy társadalmat arra építeni-, hogy majd a nagyszülők vigyáznak a kisgyermekekre a szülők pedig eltartják az amúgy tanult, ambíciókkal teli fiatalokat. Nem beszélve arról, hogy egy jó képességű képzett fiatal számos új elképzeléseket, ötleteket hozhat egy vállalat vagy a szervezet életébe ez által elősegítve a gazdaság hatékonyabb működését.
A gazdaság élénkítéséről és a munkahelyek teremtéséről nem csak beszélni kellene, hanem cselekedni is. Fontolóra kellene venni, hogy rövidtávon lehet az államnak jó, hogy csökkenti a kiadásait és elvon bizonyos területekről most épp a legérzékenyebbtől, hiszen a jövő generációjával teszi mindezt.
Milyen hatásai lesznek a jövőnkre nézve és az elvonásokért mit adnak cserébe az állam…?, ez ma még elég ködös számunkra.