Baloldaliak és keresztények együtt keresnek kiutat a válságból
2 perc olvasásBaloldali és keresztény gondolkodók nyújtanak egymásnak kezet kedden – 2007 szeptember 11-én -, Budapesten a Magyar Szociális Fórum (MSZF) kezdeményezte Igazságosabb és testvériesebb társadalomért című konferencia keretében.
Baloldali és keresztény gondolkodók nyújtanak egymásnak kezet kedden – 2007 szeptember 11-én -, Budapesten a Magyar Szociális Fórum (MSZF) kezdeményezte Igazságosabb és testvériesebb társadalomért című konferencia keretében.
A Központi Papnevelő Intézetben tartott tanácskozás két fő előadója, Gazsó Ferenc professzor, a Magyar Szocialista Párt Társadalompolitikai Tagozatának tiszteletbeli elnöke, és Goják János professzor, a Magyar Püspöki Konferencia Iustitia et Pax Bizottságának főtitkára. Társszervezők: a Professzorok Batthyány Köre és a Konrad Adenauer Alapítvány.
A konferencia célja a szociális igazságosság jegyében erősíteni a megrendült társadalmi kohéziót, a nemzeti együvé tartozást, és egy másfajta szociális-etikai értékrendet feltárva kiutat mutatni az ország erkölcsi, politikai és társadalmi válságából.
Mindkét fő előadó kiemelten foglalkozik a társadalmi viszonyokkal, különös tekintettel az igazságtalan elosztási viszonyokra. Goják János abban látja a konferencia rendeltetését, hogy olyan társadalmi viszonyok felé mutasson utat, amelyben a teremtett javakat igazságosan osztják el, nem hagyják, hogy elmélyüljön az óriási ellentét egy maroknyi dúsgazdag és a vagyontalanok beláthatatlan tömege között. Gazsó Ferenc szerint a társadalmi igazságosság érvényre juttatásához a politika szintjén kellene változás, társadalompolitikai fordulatra volna szükség.
A megnyitót mondó Náray-Szabó Gábor, a Professzorok Batthyány Körének elnöke szerint a konferencia jelzi, hogy pártállásra való tekintet nélkül egymásra találhatnak mindazok, akik fontosnak tartják a szolidaritást.
A konferenciát kezdeményező Magyar Szociális Fórum koordinátora, Simó Endre szerint a baloldaliak és a katolikusok szeptember 11-i párbeszéde bizonyítani fogja, hogy mód van az együtt munkálkodásra különböző ideológiájú, kultúrájú vallásos és nem hívő emberek között, testvéri szellemben, a társadalom javára.