Utcai kiállítás a hátrányos helyzetűekért
3 perc olvasásA Vodafone Alapítvány ötödik születésnapja alkalmából egy elgondolkodtató kiállítással kívánja felhívni a figyelmet a hátrányos helyzetben élők segítésére. A tárlat megnyitóján a nemrég filmrendezőként is debütáló, Till Attila és a népszerű műsorvezető, Krizsó Szilvia is megosztotta gondolatait a társadalmi felelősségvállalás fontosságával kapcsolatban.
A Vodafone Alapítvány ötödik születésnapja alkalmából egy elgondolkodtató kiállítással kívánja felhívni a figyelmet a hátrányos helyzetben élők segítésére. A tárlat megnyitóján a nemrég filmrendezőként is debütáló, Till Attila és a népszerű műsorvezető, Krizsó Szilvia is megosztotta gondolatait a társadalmi felelősségvállalás fontosságával kapcsolatban.
– Azt gondolom mi, fizikailag és szellemileg is egészséges emberek már eleve mázlistának mondhatjuk magunkat – kezdte megnyitó beszédét a hátrányos helyzetűek segítésében elkötelezett Till Attila. – Azonban a megfelelő génállománnyal rendelkező emberek gyakran nem is gondolnak bele, hogy mennyire szerencsések. Van két kezünk, lábunk, hallunk, látunk, minden gond nélkül el tudjuk intézni dolgainkat a hivatalokban, s este saját otthonunkban térünk nyugovóra. Éppen ezért nekünk kell segítenünk a rászorulókon. Általában az emberekben benne van a késztetés, hogy támogassák a hátrányos helyzetben élőket, a nagy cégeknek viszont kutya kötelességük a hasonlóan nemes kezdeményezések mellé állni, hiszen megvan rá a pénzük. Rendkívüli dolognak tartom ezt a kiállítást és örülnék, ha minél többen alaposan szemügyre vennék ezeket az alkotásokat és elgondolkodnának rajtuk.
Krizsó Szilvia műsorvezetőként és a Vodafone Alapítvány kuratóriumi tagjaként szinte naponta szembesül a szociális problémákkal. Gyermekkorától kezdve szívén viseli a fogyatékkal élők sorsát, de csak akkor döbbent rá, hogy milyen megtévesztő lehet a viselkedése velük szemben, amikor az alapítvány tagjaként behatóbban is foglalkozni kezdett a témával.
– Régebben, amikor találkoztam egy fogyatékkal élővel, mindig elfordítottam a fejemet, de nem azért mert előítéleteim voltak velük szemben, hanem mert azt gondoltam, nem illik bámulni őket. Persze, aztán szembesültem azzal, hogy a fogyatékos emberek felé pont ez a legrosszabb megnyilvánulási forma, hiszen ők nem tudhatják, miért viselkedünk így, s hihetik, hogy lenézzük őket. Azt gondolom ez az élmény is nagyban hozzájárult ahhoz, hogy elvállaltam ezt az alapítványi munkát, hiszen így valóban tehetek is ezekért az emberekért.
A Noha Műhely fiatal művészeinek elgondolkodtató alkotásait április 15-ig az Erzsébet téren tekinthetik meg a látogatók. A kiállítás road show jellegű, így Budapest után Miskolcon, Egerben, Pécsett, Kaposvárott, Kecskeméten, Szegeden, Győrött, Debrecenben és Szombathelyen is láthatják majd az érdeklődők.