Folytatódik a Széchenyi Kártya sikertörténete: Június 2-án indul a kétéves futamidejű Széchenyi Kártya 2
4 perc olvasásHosszas előkészítés után 2008. június 2-án a KA-VOSZ ZRt. a Konstrukcióban résztvevő Bankokkal, a Hitelgarancia ZRt-vel, illetve a Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztériummal közösen útjára indítja a kétéves futamidejű Széchenyi Kártya 2 konstrukciót, amely a mikro-, kis- és középvállalkozásoknak nyújt kedvezményes kamatozású, szabad felhasználású hitelt a piac egyik lekedvezőbb konstrukciója keretében.
Hosszas előkészítés után 2008. június 2-án a KA-VOSZ ZRt. a Konstrukcióban résztvevő Bankokkal, a Hitelgarancia ZRt-vel, illetve a Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztériummal közösen útjára indítja a kétéves futamidejű Széchenyi Kártya 2 konstrukciót, amely a mikro-, kis- és középvállalkozásoknak nyújt kedvezményes kamatozású, szabad felhasználású hitelt a piac egyik lekedvezőbb konstrukciója keretében.
A kétéves futamidejű Széchenyi Kártya 2 kibocsátásával egy időben a KA-VOSZ ZRt. sokkal előnyösebb kondíciókat vezetett be a korábbi Széchenyi Kártyához képest. Az eddigi negyedéves törlesztés megszűnik, egyszerűbbé vált az igénylés, valamint bővül az elektronikus ügyintézés.
Az új, hosszabbított futamidejű kártya sokkal előnyösebb feltételekkel vehető igénybe elődjénél; az eddigi negyedéves törlesztési kötelezettség teljesen megszűnik és bővül az elektronikus ügyintézés is. Eltörlésre került az eddigi „kötelező Széchenyi Kártya előélet" elvárás is, amely szerint a 10 millió forintnál magasabb hitelt csak az a vállalkozás kaphatott, amely egy évig legalább 5 millió forintos kártyával rendelkezett. Mostantól minden, legalább 2 éve működő vállalkozás igényelhet akár 25 millió forintot is.
Az állam a Széchenyi Kártya 2 konstrukcióhoz is biztosítja az 1 %-os mértékű kamattámogatást és a garanciadíj 50 %-át átvállalja a vállalkozásoktól. A hitelhez egyáltalán nem szükséges ingatlanfedezet.
A Széchenyi Kártya 2-t a megszokott 1 millió és 25 millió forintos összeghatár között lehet igényelni a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ), valamint a Területi Kereskedelmi és Iparkamarák, valamint a KA-VOSZ ZRt. irodáiban.
A Széchenyi Kártya 2 két éves futamideje alatt a vállalkozónak elegendő csak egyszer, az új támogatási szerződés újrakötésénél megjelennie, ekkor kerül sor a banki felülvizsgálatra is.
Tehát Széchenyi Kártya 2:
- 2 héten belül,
- 2 éves futamidővel,
- akár 25M Ft hitelösszegig,
- állami kamat-, és garanciadíj támogatással,
- ingatlanfedezet nélkül,
- minimális adminisztrációval igényelhető és
- a piac bizonyítottan az egyik legjobb hitelkonstrukciójat
- minden vállalkozásnak 20 km-en belül elérhető.
A Széchenyi Kártyát 2002-ben a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) és a Magyar Kereskedelmi és Iparkamra (MKIK) közösen indította útjára azzal a céllal, hogy a likviditási nehézségekkel küzdő mikro-, kis- és középvállalkozások bürokráciamentesen kedvezményes banki forgóeszközhitelhez jussanak.
Az indulás évében, 2002 nyarán 1 millió forintos hitelkerettel lehetett Széchenyi Kártyát igényelni. A hitelkeretet 2003-ban 5 millió forintra, 2004-ben 10 millió forintra, 2006-ban 25 millió forintra emelték.
Az elmúlt 5 évben több mint 95 ezer vállalkozás kapott Széchenyi Kártyát, s így mintegy 509 milliárd forint hitelkeret került kihelyezésre.
A Széchenyi Kártya jelentős hazai és nemzetközi elismerésekben részesült. Tavaly decemberben az Európai Vállalkozási Díj pályázatán a zsűri a Széchenyi Kártyát az „Európai Unióban széles körben követendő jó példának", a leginkább figyelemreméltó programnak értékelte a több, mint 300 pályázó közül.
A Széchenyi Kártya 2007-ban elnyerte a Magyar Minőség Háza Díjat.
A Széchenyi Kártya koordinálását a KA-VOSZ ZRt. végzi. A konstrukcióban résztvevő kereskedelmi bankok az OTP Bank NYRt., a Volksbank ZRt., a Magyar Takarékszövetkezeti Bank ZRt., valamint az általuk képviselt takarékszövetkezeti hálózat, az MKB Bank NYRt., az Erste Bank Hungary NYRt.