Magyar Baptista Szeretetszolgálat: Megsemmisítés helyett a rászorultaknak osztjuk szét
3 perc olvasásKorábban a VPOP azaz a fináncok év végén kéjesen arról számoltak be, hogy mennyi árut koboztak el és semmisítettek meg. Amikor az emberek felhaborodtak, akkor hivatkoztak a financlábukra, a rendeletekere, de még az Atyaúristenre is. Hogy ők megvédenek bennünket. Ki ne emlékezne látványos kávé megsemmisítési akcióikra, amikor a kifogástalan árut egy érdi gazdaságban szarral keverték. Még a Tv is beszámolt róla.
Korábban a VPOP azaz a fináncok év végén kéjesen arról számoltak be, hogy mennyi árut koboztak el és semmisítettek meg. Amikor az emberek felhaborodtak, akkor hivatkoztak a financlábukra, a rendeletekere, de még az Atyaúristenre is. Hogy ők megvédenek bennünket. Ki ne emlékezne látványos kávé megsemmisítési akcióikra, amikor a kifogástalan árut egy érdi gazdaságban szarral keverték. Még a Tv is beszámolt róla.
Most talán egy kicsit enyhült ez az embertelen hozzáállás (de nem egészen).
Harmincmillió forint értékű ruhaneműt adott át jótékonysági célokra Nagy János, a Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnokságának (VPOP) parancsnoka, december 1-jén, hétfőn a XXI. kerületi vámáruraktárban. Az adományt a Karitatív Tanács tagjai, a legnagyobb jótékonysági szervezetek juttatják majd el a rászorultaknak.
Az idén összesen 100 millió forint értékű, szabálysértési vagy büntetőeljárás során jogerősen elkobzott tárgyat adott át jótékonysági célra a Vám- és Pénzügyőrség. Ez körülbelül 200 ezer darab alsó- és felsőruházati cikket, lábbelit, játékot jelent.
Nem mindig lehetett az elkobzott tárgyakat jótékony célra fordítani, vagy ha igen, nehézkesen. A jelenleg érvényben lévő jogszabályok előtt a karitatív célra történő adományozást esetileg, elsősorban a karácsonyi ünnepek közeledtével hajtotta végre a Vám- és Pénzügyőrség. A helyzet 2000-ben változott pozitív irányban, megalakult a Karitatív Tanács, amelynek a Vám- és Pénzügyőrség rendszeresen tesz felajánlást az elkobzott javakból.
A tanács tagjai a Baptista Szeretetszolgálat Alapítvány, a Magyar Vöröskereszt, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet. Ezek a segélyszervezetek nagy tapasztalattal, hosszú ideje működő országos hálózattal, regionális raktárakkal, szállító eszközökkel és jelentős számú munkatárssal rendelkeznek.
A jótékonysági szervezetek a közérdekű felhasználás során figyelembe veszik az önkormányzati, a kisebbségi önkormányzati, a civil és egyházi intézmények javaslatait, valamint a beérkező egyéni kérelmeket is.
(Magyar Baptista Szeretetszolgálat)