Cégvezetők Csepel lehetőségeivel ismerkedtek
3 perc olvasás2009. október végén a Common Purpose vezetőképző közhasznú alapítvány, magyarországi cég- és intézményvezetőkkel csepeli tréninget tartott a Királyerdei Művelődési Házban. A program keretén belül az országos szinten dolgozó vezetők megismerhették a kerület működését, betekintést nyerhettek az itt dolgozók problémáiba és a sziget fejlesztésének legújabb eredményeibe.
2009. október végén a Common Purpose vezetőképző közhasznú alapítvány, magyarországi cég- és intézményvezetőkkel csepeli tréninget tartott a Királyerdei Művelődési Házban. A program keretén belül az országos szinten dolgozó vezetők megismerhették a kerület működését, betekintést nyerhettek az itt dolgozók problémáiba és a sziget fejlesztésének legújabb eredményeibe.
A képzésnek helyt adó művelődési ház intézményvezetője Fodor Tamás a lokálpatrióta identitás kialakításában végzett szervezői feladatokról, a csepeliek kötődéseiről és ambícióiról, míg Sütő András Balázs a NAOS design consultants tervezője a szigetcsúcsra tervezett hatalmas városfejlesztési projekt és az olimpiai fejlesztési tervek előkészítésének legújabb fejleményeiről számolt be a résztvevőknek.
Mint ismeretes, a csepeli képviselő testület összpárti határozattal döntött a 2020-as olimpia megpályázásának támogatásáról, amely a szigetcsúcsra helyezné az olimpia központi létesítményeit. Támogatta a pályázatot a 2009. szeptember 19-én alakult Csepel az Ötkarikáért Mozgalom is, amely együttműködési megállapodást írt alá a BOM-al (korábbi nevén Budapesti Olimpia Mozgalom). Sütő a találkozón beszámolt, hogy a tervezés igen előrehaladott állapotban van azonban ahhoz, hogy a tervekből valóság válhasson, városi és parlamenti döntések meghozatala szükséges. Az önkormányzatoknak meg kell egyeznie a térség infrastruktúra finanszírozásának rendszeréről, míg a parlamentnek napirendre kell tűznie az Olimpiai Törvény tárgyalását.
A vezetőképző előadás vendégei emellett ellátogattak a Csepel művek területére a most induló Uniós Retina projekt kapcsán, amely a hagyományos ipari területek Délkelet-Európai újjáélesztését finanszírozza oly módon, hogy az építészeti és tervezői elképzeléseket a civil társadalom speciális igényeivel, szükségleteivel összeegyeztetve, egyúttal a munkahelyteremtést is támogatja.
A résztvevők végül a most próbaüzemét folytató Központi szennyvíztisztító szomszédságában, a város jövendőbeli sport és szabadidő közparkjánál a Kvassai Zsilipnél fejezték be a csepeli perspektívákat feltáró látogatásukat.