3 az 1-ben, de döntő fölénnyel a Millenáris a nyertes két programmal.
6 perc olvasás
Szombaton Kézműves Magyar Ízek kóstolóturné a Millenárison és közben megnézhetjük a Jack Daniel's fotókiállítást, megtapasztalva, hogy a whisky nemcsak szájon át, de szemmel is élvezhető. Harmadiknak egy kis Drog de nem ma, hanem Drogma hétfőn Dr. Csernussal. Vágjunk bele, tekintsék át, jó szórakozást és irány a Millenáris. Hétfőn pedig nem elfelejteni a Dokit.
Szombaton Kézműves Magyar Ízek kóstolóturné a Millenárison és közben megnézhetjük a Jack Daniel's fotókiállítást, megtapasztalva, hogy a whisky nemcsak szájon át, de szemmel is élvezhető. Harmadiknak egy kis Drog de nem ma, hanem Drogma hétfőn Dr. Csernussal. Vágjunk bele, tekintsék át, jó szórakozást és irány a Millenáris. Hétfőn pedig nem elfelejteni a Dokit.
Jack Daniel's feketén-fehéren – fotókiállítás a Millenáris Parkban.
Szabadtéri fotókiállításra invitálja a művészetek és a füstös ital kedvelőit a Jack Daniel's csapata. A látogatók fekete-fehér képek segítségével ismerhetik meg a whiskey készítés rejtelmeit.
„Minden nap, amikor csináljuk, a lehető legjobban csináljuk."
Ez a legfontosabb utasítás, amit Jack Daniel halála előtt adott az egyedülálló Tennessee whiskey elkészítéséhez. Az 1866 óta ugyanabban a lynchburgi lepárlóüzemben, ugyanabból a forrásvízből, ugyanazzal az eljárással készülő Jack Daniel's Old No. 7-nek egyedül a külseje újul meg. A cél ezzel az, hogy a 10 lábnyi cukorjuhar faszénen átcsepegtetett, kézzel készült hordókban érlelődő whiskey különleges, szögletes üvege is mutassa, milyen utánozhatatlan karakterű, egyedülálló minőségű itallal van dolgunk.
A Jack Daniel's ezt a változást egy szabadtéri, ingyenes fotókiállítással ünnepli, amelyen 22 darab fényképet láthatnak az érdeklődők, amelyek a lynchburgi üzemben készülő Tennessee whiskey előállításának folyamatába adnak bepillantási lehetőséget. A Millenáris Parkban, a Teátrum és a Fogadó között kiállított képek és a hozzájuk kapcsolódó rövid magyarázatok tekinthetőek meg.
Jack Daniel's feketén-fehéren
Millenáris Park
2011. november 4. és december 2. között.
A Millenárison a Kézműves Magyar Ízek kóstolóturné. Szavazással keresik Magyarország Kedvenc Ízkosarát!
Többek között a selyemfűmézre, szarvasgombás parmezánsajtra és a szürkemarha szalámira is lehet szavazni a 2. Kézműves Magyar Ízek Vásár kóstolóturnéjának budapesti állomásán november 5-én. Délelőtt 9 órától, délután 14 óráig ingyen lehet majd kóstolni a magyar ízeket a budapesti Millenárison a Fogadó épület előtt. A turné végleges eredményét november 18-20 között hirdetik ki a 2. Kézműves Magyar Ízek Vásárán, amit szintén a budapesti Millenárison rendeznek meg.
A kóstolóturné az október 27-én megnyitott Kézműves Magyar Ízek első márkaboltjából indult. A nyitórendezvényen 20 magyar ízek facebook rajongó és a meghívott újságírók is szavaztak a kedvenc ízükre. A budapesti állomás a Millenáris, ahova a szervezők minden érdeklődőt és újságírót szeretettel várnak egy kóstolásra, hogy megtalálják az ország- és az újságírók kedvenceit is. A turné következő állomása november 6. Debrecen, Fórum bevásárlóközpont. A végleges eredményt a 2. Kézműves Magyar Ízek Vásárán november 18-20 között a budapesti Millenárison hirdetik ki.
Évente 550 milliárd forintot költünk a vásáron kapható termékekre, de ennek csak egy része marad a magyar termelőknél. A vásár szervezőinek fő célja, hogy hatékonyan segítsék a magyar termelőket, ezért a több mint 100 termelőnek az első vásárhoz hasonlóan, most sem kell helypénzt fizetnie. A magyar- és az erdélyi termelők mellett idén újdonságként Felvidékről, Szlovéniából és a Vajdaságból is várnak kiállítókat. A novemberi Vásáron a már megismert magyar ízek mellett olyan újdonságokat fedezhetünk fel, mint a vízibivaly szalámi, a faszenes, tufapincében érlelt sajt vagy a homoki fehérszarvasgombás sárgadinnye lekvár.
További információk a www.kezmuvesmagyarizek.hu és www.facebook.com/magyarizek oladalakon olvashatók.
Kézműves Magyar Ízek kóstolóturné
Millenáris Park
2011. november 5.
Egy személyes találkozás az íróval mindig élményszerű és meglepetéseket is tartogathat.
November 7-én, hétfőn este 7 órakor a Károly körúti Alexandra Könyvesházban a Dokival, Dr. Csernus Imrével találkozhatunk. A közelmúltban megjelent Drogma c. könyve kapcsán Novodomszky Éva beszélget Dr. Csernus Imrével és két szerzőtársával, Dobai Benedekkel és Tárnok Alfonzzal.
A Doki immár kilencedik műve – a DROGMA átdolgozott és bővített kiadása – egyrészt korunk egyik legégetőbb problémájával, a drog-kérdéssel foglalkozik, másrészt plasztikusan ábrázolja, ahogy Csernus őszintén szembesül saját, nyolc évvel ezelőtti énjével és beszél az azóta benne végbement változásokról. Az eredeti mű Csernus egy, a Lipóton töltött munkahetének bemutatása mentén követi a Doki gondolatait, érzéseit, munkamódszereit a drogproblémákkal, függésekkel, nem egyszer súlyos élethelyzetekkel küzdő páciensekkel kapcsolatban.
„A Drogma a lángolásról, a szenvedélyről és a hitről szól. A Drogma korábbi változata – melyet 8 évvel ezelőtt írtam – az életről vallott gondolataim durva megfogalmazása, a most megjelenő átdolgozott, bővített „új" Drogma pedig egy önkritikus, öniróniával teli írás, egy sokkal érettebb könyv, melyben az is benne van, hogyan lehet a belső békét megszerezni." – vallja a szerző.
Érdekességként feleleveníteném, a 2003-ban megjelent Drogma előszavát, Péczely Dóra írását:
"Mindenki közhelyesnek fogja tartani ezt a könyvet. De mindenki más-más mondatokat fog ennek bizonyítására idézni. A drogosok a drogokkal kapcsolatos részeket, a szenvedélyükkel felhagyók a hozzájuk intézett mondatokat, és az ezekre adott válaszokat, az őszinték a dolgok kimondását szorgalmazó szövegeket, a Keletkutatók és az ezoterikus tanokban járatosak a doki által idézett történeteket. Sok mindenről szól ez a könyv, de legfőképpen arról a világról, melyben a közhelyekig való eljutás cél lehet, Közhely, vagyis egy közösség közös tudása az adott világról. Vannak olyan szituációk, melyekben nagy kincs, ha valaki képes egy KÖZösségben megtalálni a HELYét. Csernus Imre doktor írhatott volna – elvileg – saját módszeréről egy olyan könyvet, melyben gazdag orvosi szókinccsel elmagyarázza, miben más az övé, mint másé. Írhatott volna – szintén elvileg – egy kalandregényt, kalózokról és narkósokról, az előbbiek a példaképei, az utóbbiak meg szintén. Ehelyett könyvében keleti filozófusok történeteiből facsarja magába és másokba az önismeretre kényszerítő erőt, mint a citrom levét. Savanyú, de jó érzés, ahogy az idegvégződések is összerándulnak tőle. Intenzív és kiszámítható. A szerzőtársak, Bence és Alfonz, az őserő és az őskételkedés. A doki szövegeinek, gondolatainak, érzelmességének dekonstruktŐREI. A szavak emberei. (…)
Akikről és akiknek szól ez a könyv, a sejtek, megszámlálhatatlanul sokan vannak. Fájdalmaik, bukásaik, küzdelmük – fájdalmaink, bukásaink, küzdelmünk. Droggal vagy nélküle." (Péczely Dóra)
Károly körúti Alexandra Könyvesház
2011. november 7-én 19 órakor
Dr. Csernus Imre, Dobai Benedek, Tárnok Alfonz: DROGMA
Moderátor Novodomszky Éva.
Lantai József