A második Internet adó elleni tüntetés, rendbontás nélkül, országos és nemzetközi tüntetés hullámot generálva. A FIDESZ nem érti
Rendbontás nélkül – igaz a fél város lezárásával – lezajlott az Internet adó ellenei tüntetés második fordulója. A tüntetés hullám terjed, immár 10 városban isvolt hasonló tüntetés. A szervezők megállapodtak, hogy ezt október 17-én, azon a napon, amikor az uj adótörvények a Parlament elé kerülnek folytatni fogják. Addig is e mailokkal, a nulla kilométerkőnél készült szelfikkel bombázzak az illetékeseket, hogy hülyék teljesen azért nem vagyunk. UPDATED:2014-10-29 10:54:31
Rendbontás nélkül – igaz a fél város lezárásával – lezajlott az Internet adó ellenei tüntetés második fordulója. A tüntetés hullám terjed, immár 10 városban isvolt hasonló tüntetés. A szervezők megállapodtak, hogy ezt október 17-én, azon a napon, amikor az uj adótörvények a Parlament elé kerülnek folytatni fogják. Addig is e mailokkal, a nulla kilométerkőnél készült szelfikkel bombázzak az illetékeseket, hogy hülyék teljesen azért nem vagyunk. UPDATED:2014-10-29 10:54:31
A jelenlévők többen voltak, mint az első alkalommal, amikor a József Nádor térről átvonultak a Lánchí mell a Nulla kilométerkőhöz hosszan húzódott a tömeg. Mintegy 25 ezer ebmer legalább jelen lehetett.
Az megállapitható volt – sokszor az ott ott elkezdődött skandálásokból – hogy minden poltikai szeinezetű csoport eljött a rendezvényre. Az ügy közös volt, amit nem sikerült elérni a választásokakl elérték az Internet adóval. Ez egyben tanulság a kormányak is, hiszen ott is annak idején a mai ellenzék bukását a vizitdij indította be. Azt is mondhatnánk hülye amerikai parafráziskánt a FIDESZ embreinek: Rememben Alamo! – helyett Emlékezz a vizitdíjra. Megjegyzendő, jópár kevésbé ismert Fideszes képvilselő jelen volt a tömegben. A védelmük érdekében nem emlitjük kik voltak, és úgy latom ezt más médiák is betartják.
Erre emlékezett az ellenzék, amikor prominens politikusai közül többen megjelentek a tüntetésen. Az amerikai ügyvivő viszont nem volt ott, egy diplomáciai sörözésre ment el inkább, meghallgatván a kritikákat.
AZ mindenestre látszik, hofgy a FIDESZ nem tanult ebből. Hol az ellenzé provokációjára hivatkozik – allítóleg Orbán Viktor kitartásra biztatja hűséges fegyvertársait – máskor tenyérbe mászó nyilatkozatokat kapunk válaszul: Ez nem internet adó, hanem a kommunikációs adó kiterjesztése, vagy hogy az Internetet is kell adóztatni. Mindkettő hatalmas hazugság. A netért adózunk ÁFÁ-ban, a szolgáltatók meg sok egyéb adónemben. És mi a fészkes fenére vonatkozna: a Netre!
Ugyanakkor sajnos a pártpolitika is megpróbálja lenyulni a rendezvényeket. Igy hallhatunk rendszeresen a szokásos szocialista-liberális tüntetésről ismert Orbán takarodj skandálást. De ide tartoznak azok a balliberális sajtóben megjelenő nyilatkozatok iks, ameklyek a régi, brutálisan rossz beterjesztés alapján MOST, a módosító törvénytervezet beadása után – ami a maximális egy előfizetésre jutó adót jelenti – a kis internet szolgáltatók halálát vizionálja. (hogy a brutális forgalmi adó-dijba mennek tönkre és jönnek majd vissza a klorlátos Net csomagok. Enne4k az adó plafon mellett nincsen értelme. Hacsak hülyének nem akarják venni az embereket újra megvégva. A telefonadó is a kezdeti cirkusz után egy csomo korlátlan tarifa csomagmegjelenéséhez vezetett, igaz az árcsökkentést nagyon hosszú időre kizárta.
A rendőrség sem volt agressziv vezette a tüntetést a forgalommal szemben lezárásokkal és biztosított. Igaz brutális volt a készenlét. Az internet adót célozva a korábbi – majd a rendőrségre forditjuk – cinikus megjegyzésre, egyre többen egyszerűen verőlegény adónak nevezik.
A tömeg is figyelemre méltő önuralommal kontrollálta magát, tanulva a vasárnapi FIDESZ székháznál történtekre. maga csillapitotta le a szélsőséges bekiabalásokat, de ugyanakkor apróbb gonoszságokat – például egy FIDESZ plakét letépését – ovációval üdvözölte.
Nem tudni szándékos kormányzati biztonsági intézkedés volt-e, de a rendezvény útvonalán a tüntetés időszakéban nagyon sokszor nem volt 3G sokszor mezei mobilnet sem, igy az Ustream közvetitések szűkösek voltak. Az ATV online felületén azonban folyamatosan közvetített. Ezúttal a HIRTV staábja biztonsági emberek gyűrűjében jelent megm a tömeg viszont skandálásokkal akadályozta a munkájukat. Ebben sajnos nincsen változás. Igy a média unszimpátiája is érezhető volt. Melyik sajtómunkás szereti, ha akadályozzák. Ugyanakkor a tüntetők sem képesek felfogni: Céljaikat csak nyilvánossággal érhetik el. Ez a viselkedés nem vezet eredményre, sőt ront a helyzeten.
Ujdonság a Netadó elleni tüntetésben, hogy külföldön és vidéki városokban is voltak tüntetések.
A rossz példa is ragadós lehet. Mint a Netadó is. Ez felélesztette Németországban a szerzői jogvesztők azon törekvését, hogy szerzői jogdijjal, vagy üres média hordozói jogdijjal sarcoljak a német internetet. Kérdés, hogy a poltikusok mennyire lesznek befogadóak a lobbyzásra ( tudják, jobb zseb, bal zseb far zseb. Nem bankszámla, az korszerűtlen…) Ami itthon klasszikus bunkó viselkedés, vagy finoman szólva NET/digitális analfabetizmus az külföldön korrupció (bocs, az külföld szerint itt van) akkor nevezzük lobbyzásnak! Az alapjában tönkretenné az Internetet:
(hogy ne értsük félre: az EU és USA értelmezésben minden online tartalom szerzői jogvédett!!!
És ha már libsi büdösbogárnak kell valakit nevezni – mert bizonyos körökben a Netadó ellen tiltakozókat eképpen tituláljak, akkor itt van az, aki megérdemli ezt ahizelgő elnevezést. A Bloomberg újságirója. Szerinte a netadó nem sok. Sőt kevés:
http://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/varatlan_helyrol_kapott_tamogatast_az_internetado.588760.html
Ami itthon tanulság: hogy hiába erőlködnek az ellenzéki pártok – immár nyiltan is felvállalva a tüntetést – az megmarad a Netadó elleni tiltakozásnak, a második és tudomásunk szerint az összes videki megmozdulás kulturáltan, méltósággal zalott le. Még a héten lesznek vidéken és külföldön is a budapesti tüntetéssel és a célokkal szolidarító tüntetések.
Az EU aki olyan nagyra tartja magát, pedig csak üzengetett. Pedig ki kellene mondani, hogy a Net forgalma terület és adónkívüli. Mint ahogy az USA-ban is egy hasonló szabályozással próbalkoztak, amit most nagyon szeretnék a sarcok miatt visszacsinálni. A Net, a tajákozódás joga állapolgári jog. Mint a beszéd. Ha a kormányfő ballábbal kel fel, akkor megadóztatja a beszédet. És a szolgalelkű apparátus hallelujázik neki? Kellene egy kis józanság, és akkor nem lenne baj. És a gazdaság is pörgne. Mert sok konfliktusa van, ami az ország érdekében szükséges és vállalható. Ez nem és ráadásul gazdasági szinten nagyobb gondokat ököz, mint bevételt. Mint közútálatnak örvendő Bokros Lajos a közgazdasági szadizmus feltalálója, amki intézkedéseivel több szenvedést okozott, és semmilyen eredmény sem ért el. Azt a jelenlegi kormányoknak kellett kipucolnia amit hátrahagyott. És sajnos a mostaniak is sok dolgot nagyon rosszul csinaltak Bokros nyomdokain.