EuroAstra

A Tojás – tőmondatokban rajzolva és festve… avagy Változatok a „Tojás” témára

FOkep32.thumbnail 

Ugyan még nincs itt a húsvét ideje, a Ráday Galériában ennek ellenére mégis számtalan variációt tekinthetünk meg tojás témában. A képeket Illés Árpád (1908-1980) festette, és egészen augusztus végéig tekinthetik meg az érdeklődők.

FOkep32.thumbnail 

Ugyan még nincs itt a húsvét ideje, a Ráday Galériában ennek ellenére mégis számtalan variációt tekinthetünk meg tojás témában. A képeket Illés Árpád (1908-1980) festette, és egészen augusztus végéig tekinthetik meg az érdeklődők.

 

Illés Árpád Győrben Pandur József festőiskolájában, majd Békéssy Leónál tanult. A Magyar Képzőművészeti Főiskolán mestere Rudnay Gyula volt, majd Kandó László tanítványa lett. Számtalan egyéni-, és csoportos kiállítása volt már, művei megtalálhatók Keszthelyen, Budapesten, Pécsen, Miskolcon, Győrben, Londonban. Illusztrált irodalmi alkotásokat, gyermekkönyveket. 

 

127.thumbnail ArcképArckép
Arckép a Bika jegyébenArckép a Bika jegyében A KakasA Kakas

„A „Tojás", mint téma leszűrt tőmondatos világában, mely megengedi a rejtett aszimmetriát is, az Arpnál vagy angoloknál és Giacomettinél is alkalmazott, talán amőba, talán „banán" formát látunk. A Tojás azért áttetszően világos szerkezetű, mert, ahogy más Illés képen is, a formák sosem fedik teljesen egymást, alkalmazkodók, befogadók, kiegészítők. Ettől kapnak e kompozíciók belső nyugalmat, zártságot." Dr.Eisler János

Két tojásKét tojásA Változatok a „Tojás" témára című kiállítás a Ráday Galériában látható, melyet a IX. kerületben találhatnak, a Ráday utca 8. szám alatt. A tárlat augusztus 21.-ig várja látogatóit.

Németh Krisztina

http://www.raday-galeria.hu/

http://www.artportal.hu/

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük