Ábrahám Pál-Szilágyi László-Kellér Dezső-Harmath Imre: 3:1 a szerelem javára
Székesfehérváron a Vörösmarty Színházban 2014. október 4-én, szombaton 19 órakor tartják az idei évad első nagyszínházi premierjét.Ábrahám Pál-Szilágyi László-Kellér Dezső-Harmath Imre: 3:1 a szerelem javára című zenés vígjátékát mutatják be.
Székesfehérváron a Vörösmarty Színházban 2014. október 4-én, szombaton 19 órakor tartják az idei évad első nagyszínházi premierjét.Ábrahám Pál-Szilágyi László-Kellér Dezső-Harmath Imre: 3:1 a szerelem javára című zenés vígjátékát mutatják be.
Az 1936-ban született mű szerzőit feltehetően a berlini olimpián sikeresen szereplő magyar sportolók, köztük az olimpiai aranyérmet nyert pólósok ihlették meg a zenés vígjáték megírására.
Fordulatokban bővelkedő történet, kifogyhatatlan helyzetkomikumok sorozata, ragyogó szereplehetőségek és vérbő muzsika: a nézők emlékezetes szórakoztató estének lesznek részesei. Forrpontig hevült érzelmek, számtalan poén és vidámság közepette a végeredmény nem lehet kétséges: ének, tánc, humor, szerelem, és sok-sok félreértés két félidőben!
„Amikor 1936-ban megnyertük az olimpiát, akkor már világ- és Európa-bajnok volt a magyar válogatott. Szerencsére, azóta is töretlenül halad felfelé a vízilabda sportág, és tartja a magas színvonalat. Ma egyetlen csapatsportágunk sem olyan erős, mint a vízilabda. Legyünk arra büszkék, hogy Magyarországon régebben is voltak, és most is vannak nagyon nagy győzelmeink. Más értelemben viszont nem feltétlenül kell mindent aktualizálni.
Én abban a korban, abban a világban fogom aktualizálni a művet, amikor és ahol az eredeti darab játszódik. … A teret egy kissé absztraktabbnak képzeltem el. Tehát nem realista, hanem inkább elvontabb, filmszerű térben gondolkodom, ahol a jelenetváltozásokat jól lehet érzékeltetni. Egyik pillanatban például egy szállodai szobában vagyunk, a következőben pedig egy vasúti kocsiban, (amiben utaznak haza a vízilabdázók,) aztán egy balatoni villában, és így tovább. Ehhez teret kell létrehozni, amelybe a fenti példák mindegyike belefér." (Bagó Bertalan)
Szereplők:
Gingi: Földes Eszter
Melinda: Váradi Eszter Sára
Mira: Varga Gabriella
Bertuska: Radnay Csilla
Cheswick: Kricsár Kamill
Báró Szirmay: Sághy Tamás
Pólócsapat:
Blazsek II.: Makranczi Zalán – Károlyi Gyurka: Kádas József – Braun: Lábodi Ádám
Pufi: Krisztik Csaba – Csöpi: Andrássy Máté – Lali: Rovó Tamás – Száraz: Gál Gergely
Leányosztály:
Sári: Szirmai Irén – Lonci / Mr.Titkárnő: Vida Emőke – Abigél: Kertész Júlia
Zsuzsa: Horváth Bernadett
Szobalány / Borcsa / Stancingerné: Ostorházi Bernadett
Bence / Bob / Pedellus: Juhász Illés
Díszlet- és jelmeztervező: Sántha Borcsa
Dramaturg: Tucsni András
Koreográfus: Blaskó Borbála
Rendező: BAGÓ Bertalan
Az előadás Szilágyi László jogutódainak képviseletében a Proscenium Szerzői Ügynökség Kft. engedélyével jött létre.
http://www.vorosmartyszinhaz.hu/
Lantai József