Adobe árképzés gebedj meg alapon
3 perc olvasásAmikor beszámoltunk az Adobe budapesti rendezvényérõl jeleztük, valami nincsen rendben az új Adobe programverziók árai körül. Licencfeltételei pocsékak, árai irreálisan drágák. S az is jelzett valamit, hogy a cég rendõri módszerekkel – a BSA/APEH duó bekapcsolásávál mint fenygetéssel – próbálja a vállalkozókat arra ösztökélni, hogy vegyék meg ezt a hiperszuper(nek kikiáltott) és kib…ul magasra árazott új verziót.
Amikor beszámoltunk az Adobe budapesti rendezvényérõl jeleztük, valami nincsen rendben az új Adobe programverziók árai körül. Licencfeltételei pocsékak, árai irreálisan drágák. S az is jelzett valamit, hogy a cég rendõri módszerekkel – a BSA/APEH duó bekapcsolásávál mint fenygetéssel – próbálja a vállalkozókat arra ösztökélni, hogy vegyék meg ezt a hiperszuper(nek kikiáltott) és kib…ul magasra árazott új verziót.
Olvasva a Netet, örömmel – és szomorúsággal – látjuk, hogy ez a dolog nemcsak nekünk szúrt szemet. Az Adobe és a Makromédia felhasználói fórumai háborognak. Vannak akik próbálnak valamit tenni, online petíciót szerveznek, amit 2007 március 30-án indítottak útjára.
A Flashmagazine.com cikket közölt, hogy hogyan is mûködik az Adobe C3 szoftverek gebedj meg alapú árképzése. Ha a cikk adatait vizsgáljuk ajkkor az Adobe Creative Suite 3 Design Premium szoftvercsomagjának esetében, amit példaként hoz fel azt mutatták az adatok, hogy listáron 1527 dolláros eltérés mutatkozik az angliai és az amerikai árak között. Szemléletesen ezt úgy mutatták be, hogy ha egy londoni dizájner elrepül New Yorkba a Lufthansa járatán, eltölt egy éjszakát egy négycsillagos manhattani hotelben, és akkor Creative Suite 3 Design Premium csomag megvásárlását követõen még további 200 dollárja marad ahhoz képest, mintha Angliában vette volna meg mindezt.. Ha esetleg vásárol még egy szoftvercsomagot, visszatérve komoly haszonra tud szert tenni.
Nézzük akkor a cikk legszembetûnõbb példáit (az összeset lásd táblázatunkon!):
Egyesült Államok: 1599 dollár
Nagy Britannia: 1195 font (2512 dollár – 913 dollárral drágább)
Németország: 1899 euró (2713 dollár – 1114 dollárral drágább)
És kicsiny hazánk, ahol a különbséget látva, megérjük, miért bégetnek szürke kereskedelemrõl, és miért ugratják a BSA illetékeseit, itt ugyanis Európában a legdrágább!!!
Magyarország: nettó 509 000 forint (2822 dollár – 1223 dollárral drágább)
Az ismert szakemberek pofátlanságnak találták ezt a gyakorlatot. A helyzetet súlyosbítja, hogy az ismert és az Adoba által legálisnak elismert szoftveráruházak csak az USA-ba hajlandóak amerikai áron suzállítani, bár kiskapu itt is van. A petíciót már majdnem 10 ezren írták alá, és a szervezõk gondoskodtak róla, hogy az EU felé is továbbítsák az árakra vonatkozó felülvizsgálati kérelmüket. A helyzet hasonló más európai országokban is, a cikk részletes összehasonlító táblázatot közöl az Adobe Creative Suite 3 Web Premium csomagot alapul véve.
A szakemberek reménykednek, hogy az Adobe orvosolja ezt a sérelmet. De tudomásul kell venni, hogy a cég Microsoft stílusús vállalattá nõtte ki mágát, ahol a felhasználók érdeke számít lkegkevésbé, és valószínûleg csak egy Európai birósági eljárásból értenek. De ahogy a helyzetet lájük még ez is kétséges és hosszú folyamat, míg európai bürokratáink felébrednek.(Hacsak ki nem lobbizták jóelõre, hogy süketüljenek meg erre a témára)
Itt kell aláírni:
http://www.gopetition.com/online/11698.html
Információk: